Square-Enix / Eidos – zapowiedzi gier

Podoba się?

Holding Square-Enix Co. jest jednym z największych producentów i wydawców w branży gier wideo. Firma powstała w 2003 roku w wyniku połączenia korporacji Square i Enix. Centrala holdingu znajduje się w Tokio, a wchodzące w jego skład firmy ulokowane są także w Europie (dawniej Eidos Interactive), Stanach Zjednoczonych i Chinach. Square-Enix posiada prawa do takich marek jak Tomb Raider, Dragon Quest, Final Fantasy, Deus Ex czy Hitman.

W tym roku holding planuje wydać następujące gry:

SIERPIEŃ 2011

Deus Ex: Human Revolution wersja na PC , XBOX360, PS3; z polskimi napisami
Eidos Studios( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
Cenega Poland ( dystrybutor PL )
gry akcji ( FPS ) / cRPG
sierpień 2011 ( światowa data premiery )
sierpień 2011 ( data wydania w Polsce )
sierpień 2011 ( data premiery w USA )

Bunt ludzkości jest kolejną odsłoną słynnej serii gier action RPG, osadzoną w cyberpunkowej wizji przyszłości. “Trójka” jest prequelem dla poprzednich części, a za jej powstanie nie odpowiada już ekipa Ion Storm, lecz montrealskie studio firmy Eidos. Pomimo tego fabuła gry przygotowana została we współpracy z autorem scenariusza wcześniejszych odsłon – Sheldonem Pacottim. Produkcja otrzymała też wsparcie ze strony Harveya Smitha i Warrena Spectora, czyli twórców pierwowzoru.

Akcja Buntu ludzkości rozpoczyna się w 2027 roku w Szanghaju. Futurystyczne miasto podzielone zostało na dwie warstwy reprezentujące status społeczny ich mieszkańców – dla bogaczy zarezerwowana jest górna strefa, natomiast biedota żyje w dolnej warstwie, pozostającej w wiecznym półmroku. Niebo nad tym niezbyt przyjaznym miejscem wciąż przecinają transportowce wyposażone w migające, holograficzne ekrany. Wcielamy się w rolę Adama Jensena, przeciętnego faceta pełniącego funkcję szefa ochrony w firmie Sarif Industries, prowadzącej badania nad biomechanicznymi ulepszeniami. W przyszłości to właśnie one doprowadzą do powstania znanych z poprzednich odsłon nanowszczepów.

WRZESIEŃ 2011

Final Fantasy Type-0 wersja na PSP; wersja językowa: angielska
Square-Enix ( producent )
Square-Enix / Eidos( wydawca )
cRPG ( jRPG )
wrzesień 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )

Final Fantasy Agito XIII to odsłona znanej serii jRPG-ów dedykowana na przenośną konsolę PSP. Tytuł wchodzi w skład cyklu Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII. Jego częścią są przede wszystkim Final Fantasy XIII (PlayStation 3 i Xbox 360) oraz Final Fantasy Versus XIII (PlayStation 3). Za wszystkie produkcje odpowiada japońska firma Square-Enix, specjalizująca się w tym gatunku (The Last Remnant).

Edycja trzynastej odsłony Final Fantasy na konsolę PSP jest częścią większej historii, w której pojawiają się podobne motywy, mity, postacie i wydarzenia. Przenosimy się więc do pogrążonego w wojnie świata Orience. Chociaż cztery państwa zawarły oficjalnie pokój, to okazało się, że przywódca kraju Milites rozpoczął działania wojskowe. Ostatnią linią obrony jest mały naród mieszkający na wysepce chronionej przez moc kryształu oraz boga Suzaku. Z nieznanych jednak powodów kryształ uległ nagłej destrukcji.

Final Fantasy XIV wersja na PC, PS3; wersja językowa: angielska
Square Soft( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
gry MMO/ cRPG
wrzesień 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
wrzesień 2011 ( Europejska data premiery ) (PAL)
wrzesień 2011 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Przedstawiciel najpopularniejszej serii RPG-ów firmy SquareSoft. Tym razem zabawa koncentruje się na sieciowych zmaganiach tysięcy graczy z całego świata.

Czternasta odsłona najpopularniejszej serii gier firmy SquareSoft. Omawiana część cyklu podąża zbliżoną ścieżką do Final Fantasy XI, a to dlatego, że produkt ten jest przedstawicielem gatunku MMOcRPG-ów, oferując rozgrywkę sieciową dla tysięcy graczy na całym świecie.

Za przygotowanie Final Fantasy XIV odpowiadają tak znane osobistości jak Hiromichi Tanaka (Final Fantasy I, II, III i XI), Nobuaki Komoto (Final Fantasy IX i XI), Akihiko Yoshida (Vagrant Story, Final Fantasy XII) czy Nobuo Uematsu (kompozytor muzyki do pozostałych odsłon cyklu Final Fantasy).

Kingdom Hearts: Dream Drop Distance wersja na 3DS; wersja językowa: angielski
Square-Enix( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
cRPG ( jRPG )
wrzesień 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
wrzesień 2011 ( Europejska data premiery ) (PAL)
wrzesień 2011 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Dream Drop Distance to siódma odsłona popularnej serii RPG-ów Kingdom Hearts, w której przeplatają się światy stworzone przez SquareEnix i Disneya.

Siódma odsłona popularnej serii Kingdom Hearts czerpie garściami z dokonań poprzedniczek, rozwijając jednak system o możliwości dane przez konsolę 3DS.

Fabuła gry opowiada o losach Sory i Riku, postaci znanych już fanom serii. Bohaterowie zostają wybrani przez Yen Sida i Mikiego do nowej roli mistrzów Keyblade’a, którzy będą w stanie powstrzymać zagrażającego światu Mistrza Xehanorta. Historia kontynuuje częściowo wątki rozpoczęte w wydanym na NDS-a Kingdom Heart: Re-Coded.

Twórcy połączyli w systemie gry cechy charakterystyczne poprzednich odsłon, jak dynamiczne starcia z wrogami w czasie rzeczywistym, z nowymi elementami. Gracze podczas swojej wędrówki zdobywają umiejętności, które pozwalają im lepiej i dokładniej badać otaczający świat i odkrywać potrzebne przejścia. System walki został dodatkowo unowocześniony o pasek „Drop Gauge”, który pozwala walczącym korzystać ze specjalnych ataków i uruchamiać ciekawe efekty specjalne

Dream Drop Distance wykorzystuje możliwości konsoli Nintendo 3DS, a jednocześnie zachowuje styl specyficzny dla całej serii. W grze nie zabrakło nagranych dialogów, znanych z bajek Disneya miejsc i postaci oraz efektu 3D, który pojawia się podczas eksploracji i starć.

Dragon Quest Wii Collection wersja Wii; wersja językowa: japoński
Square-Enix ( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
cRPG ( jRPG )
wrzesień 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
wrzesień 2011 ( Europejska data premiery ) (PAL)
wrzesień 2011 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Zestaw pierwszych gier z serii Dragon Quest w klasycznej oprawie audiowizualnej.

SquareEnix postanowiło przypomnieć pierwsze odsłony niezwykle popularnej serii RPG, Dragon Quest. W zestawie Wii Collection na graczy czeka pięć pozycji, części I-III z NES-a oraz później wydane konwersje z Super Nintendo.

Wszystkie wspomniane tytuły to klasyczne jRPGi, które posiadają charakterystyczne cechy gatunku. Stworzone przez japońskiego dewelopera produkcje cechuje liniowa, ale i rozbudowana fabuła, turowy i wymagający system walki oraz kilku-dziesięciogodzinna rozgrywka.

W każdej części gracze kierują losami danej drużyny, która przemierza świat w określonym celu. Losowo trafiające się walki toczone są z perspektywy pierwszej osoby. Za każde wygrane starcie bohaterowie otrzymują doświadczenie, które przekłada się na awanse na kolejne poziomy i coraz lepsze umiejętności. W trzeciej odsłonie Dragon Quest autorzy dodali system klas, który pozwala modyfikować nieco style walki i zdolności postaci.

Wersje I+II i III z Super Nintendo zawierają wszystkie wprowadzone podczas premiery udoskonalenia, jak większa liczba doświadczenia i złota wypadające z pokonanych przeciwników, usprawniona grafika i lepsze tłumaczenie.

Zestaw na Wii nie został w żaden sposób zmodyfikowany i unowocześniony. Na graczy czekają klasyczne, nieco siermiężne rozwiązania systemowe i ascetyczna, prosta oprawa audiowizualna.

PAŹDZIERNIK 2011

Thief 4 wersja na PC,PS3, XBOX360; wersja językowa: angielski
Eidos Studios ( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
gry akcji ( FPP ) / przygodowe

Czwarte przygody złodzieja Garretta. Znane środowisko zostało poddane licznym zmianom i usprawnieniom. Twórcy utrzymali jednak legendarną mechanikę rozgrywki, która uczyniła z poprzednich odsłon gry kultowe.

Thief 4 to czwarta odsłona legendarnego cyklu skradanek, łączących w sobie przygodę oraz elementy charakterystyczne dla gier akcji. Ponownie wcielamy się w niej w złodzieja Garretta, dysponującego wyszukanymi gadżetami i metodami godnymi mistrza swego fachu. Produkcję opracowało montrealskie studio deweloperskiego koncernu Eidos.

LISTOPAD 2011

Final Fantasy Versus XIII wersja na PS3; wersja językowa: angielski
Square-Enix ( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
cRPG ( jRPG ) / gry akcji
listopad 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )

Final Fantasy Versus XIII wraz z Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Agito XIII tworzy kompilację zatytułowaną Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII – kolejną odsłonę niezwykle popularnego cyklu gier z gatunku jRPG autorstwa Square Enix.

Final Fantasy Versus XIII to kolejna część znakomitego cyklu gier z gatunku jRPG autorstwa japońskiej firmy dewelopersko wydawniczej, Square Enix. Wydany wyłącznie na konsolę PlayStation 3 produkt jest jednocześnie składową kompilacji zatytułowanej Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII, w której skład wchodzą oprócz niego gry Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Agito XIII (przeznaczona na PSP). Warto dodać, iż nad projektem tym pracował zespół odpowiedzialny m.in. za stworzenie serii Kingdom Hearts czy Final Fantasy VII: Advent Children. Na jego czele stanął sam Tetsuya Nomura.

Jak twierdzą twórcy, Versus jest najmroczniejszą odsłoną dotychczasowych gier z serii Final Fantasy, a co za tym idzie przeznaczona jest ona raczej dla osób dorosłych. Fabuła gry koncentruje się wokół osoby księcia o dość egzotycznym imieniu Noctis Lucis Caelum. Jest on jedynym żyjącym dziedzicem tronu królestwa, w którym znajdują się ostatnie z Kryształów. O nie właśnie toczy się zimna wojna, która wydaje się zbliżać ku końcowi. I to właśnie konflikt między królestwem Noctisa, wysoce zurbanizowanym, a otaczającymi go krajami wyglądającymi jakby zatrzymały się na pewnym etapie rozwoju (jednakże zaawansowanymi militarnie), jest tłem fabularnym wydarzeń przedstawionych w Final Fantasy Versus XIII.

System rozgrywki został zapożyczony ze wspomnianej już serii Kingdom Hearts, jednak poddano go lekkiemu liftingowi, dzięki czemu zyskał na dynamizmie i realizmie. Twórcy przemycili również nieco elementów trzecioosobowych shooterów przypominających to, co widzieliśmy w Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII. Książę, w którego wciela się gracz, może posługiwać się całkiem sporym arsenałem broni, począwszy od mieczy, poprzez włócznie, a na czymś w rodzaju lancy skończywszy. W sumie do dyspozycji gracza oddano 11 rodzajów oręża, a dodatkowo nasz protagonista może korzystać z nich przy użyciu swoich telekinetycznych uzdolnień. Co ciekawe, niektóre z wymienionych broni można używać również do obrony przed atakami przeciwników.

Podobnie jak Final Fantasy XIII, Versus korzysta z dobrodziejstw silnika Crystal Tools, stworzonego przez Square Enix specjalnie na potrzeby konsol nowej generacji.

GRUDZIEŃ 2011

Final Fantasy XIII-2 wersja na PS, XBOX360; wersja językowa: angielska
Square-Enix( producent )
Square-Enix / Eidos ( wydawca )
cRPG ( jRPG )
grudzień 2011 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
2012 ( Europejska data premiery ) (PAL)
2012 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Bezpośrednia kontynuacja Final Fantasy XIII – gry jRPG autorstwa Square Enix.

Final Fantasy XIII-2 to bezpośrednia kontynuacja gry z gatunku jRPG Final Fantasy XIII, wydanej w 2010 roku. Poznajemy w niej dalsze losy Lightning oraz członków jej drużyny. Produkcja została opracowana przez firmę Square Enix. Na czele ekipy deweloperów stał duet Motomu Toriyama oraz Yoshinori Kitase – ten sam, który oddał w nasze ręce FFXIII.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze