WRÓŻBIARSKI KONKURS – ETAP 3

Podoba się?

Witajcie, śmiałkowie!

Nasz konkurs z „Wróżbiarzami” Libby Bray pomału dobiega końca. Zostało Wam do wykonania ostatnie zadanie. A jak nakazuje Gavranowa tradycja, tym razem liczyć będzie się szybkość.

Lubicie matematykę? Tak? To wspaniale. Nie? No cóż, nie zmienia to faktu, iż właśnie z królową nauk będzie się wiązał ostatni, trzeci etap, WRÓŻBIARSKIEGO KONKURSU.

Na poniższym obrazku widzicie kwadrat. Ale nie jest to zwyczajny czworobok, lecz magiczny! Waszym zadaniem jest wpisać weń brakujące liczby naturalne od I do XXV (pamiętajcie, nie mogą się powtarzać), tak by suma liczb w każdej kolumnie, w każdym wierszu i na każdej przekątnej była równa LXV. Prawda, że łatwe? A więc do dzieła!

Rozwiązany kwadrat prześlijcie na [email protected] w tytule maila wpisując ETAP 3.

 

 

Osoba, która jako pierwsza prześle do nas prawidłowe rozwiązanie otrzyma  aż 5 punktów, II – 4 pkt, III – 3 pkt. Każde kolejne zgłoszenie otrzyma jeden punkt. Czas nadsyłania zgłoszeń trwa od 16 do 18 stycznia 2013 roku, do godziny 20:00. Wszelkie odpowiedzi nadesłane po upływie terminu nie będą punktowane.

 Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.

Zły Wilk

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mikada

Matematyka w każdej formie, postaci i o każdym czasie mnie prześladuje -chyba to zacznę doceniać. Teraz trzymam kciuki ^^.

 
Kate

O rany, wysłane… Mam nadzieję, że dobrze :)