Podoba się?

Piątka niezwykłych dzieci obdarzonych magicznymi mocami powraca w drugim tomie pełnym niespodziewanych wydarzeń. Tym razem bohaterowie zmierzyć się będą musieli z nieznanym wrogiem, który zdaje się pociągać w mieście za wiele sznurków. Akcja rozpoczyna się wraz z coraz liczniejszymi obostrzeniami w stosunku do dzieci. Zakazy, nakazy, godzina policyjna, a do tego nalot władz na miejscówkę Lupe powodują, iż postacie zaczynają zastanawiać się nad tym, czy dzieje się coś dziwnego. W dochodzenie angażują się również inni nastolatkowie z miasta, tworząc grupę rebeliantów kierujących się podejrzeniem, iż dorośli zostali podmienieni. Kolejne sytuacje i przepowiednie Alice pokazują jednak, że sprawa wydaje się mieć jednak inne wyjaśnienie.

Lekturę pierwszego tomu Magicznej 7 oceniłam bardzo pozytywnie. Ciekawe charaktery oraz magiczne zdolności splecione zostały z nieskomplikowaną i równocześnie ciekawą fabułą. Po kontynuację sięgnęłam więc z pozytywnym nastawieniem i rozbudzonym zainteresowaniem, jak autorzy rozwiną ową trochę przypominającą X-menów historię. Niestety mimo dobrego startu, drugi tom nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Fabuła kontynuuje wątek poznawania kolejnych obdarzonych mocami, jednak robi to w niezwykle zagmatwany sposób. Wydarzenia ostatecznie prowadzą nas do podobnego finału jak w części pierwszej, jednak droga do niego jest chaotyczna i momentami wręcz irytująca. Nagłe restrykcyjne zachowanie dorosłych jest bardzo niezrozumiałe, a kolejne podejmowane przez nich decyzje dość niejasne. Czytając, odniosłam wręcz wrażenie, że wydarzenia nie łączą się ze sobą płynnie i tak naprawdę nie wiem, co się dzieje. Ostatnie strony pod tym kątem były najciekawsze i najbardziej zrozumiałe w odbiorze.

Tak jak fabuła mnie do siebie nie przekonała, tak dostarczane przez autorów kolejne informacje o postaciach zdecydowanie mnie kupiły. Poznajemy wycinek z życia Farah związany z tym, skąd ma swoje ogniste moce, a i Alice (dziewczynka przepowiadająca przyszłość) dostaje większą rolę do odegrania w zespole. Nowa postać ma niezwykle interesujący dar, więc gdy w końcu ją poznajemy, zaczynamy rozumieć, dlaczego pewne rzeczy miały miejsce. Między bohaterami tworzą się również coraz bliższe relacje, więc możemy uśmiechnąć się pod nosem, gdy przeczytamy o niezdarnych reakcjach związanych z młodzieńczym zauroczeniem (aczkolwiek uprzedzam, że jest ich niewiele). Niestety w moim odczuciu wszystkie pozytywy uzyskane dzięki bohaterom niweluje wspomniana wcześniej specyficznie poprowadzona akcja, w której trudno się jest odnaleźć.

Po drugim albumie Magicznej 7 nie jestem już tak pozytywnie nastawiona do owej serii. Z jednej strony kontynuacja ponownie daje dam nietuzinkowych bohaterów oraz sporo intensywnych wydarzeń, z drugiej jednak posiada równocześnie dziwnie poszatkowaną fabułę, która męczy nas w trakcie czytania.

Scenariusz: Kid Toussaint
Ilustracje: Giuseppe Quattrocchi
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Seria: MAGICZNA 7
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
EAN: 9788328156128
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Data wydania: 24.08.2022

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze