Patronaty

Dni Fantastyki 2017 – goście

Organizatorzy Dni Fantastyki przedstawili listę gości z zagranicy, którzy odwiedzą w tym roku konwent.

Leśnicki Zamek odwiedzi Graham Masterton, brytyjski twórca horrorów. Od swojego debiutu, czyli wydanego w 1976 Manitou, opowieści o zemście narodzonego ponownie w dzisiejszych czasach Indianina na białym człowieku, wydał dziesiątki powieści. Część jego dzieł doczekała się przeniesienia na Srebrny Ekran, a sam autor był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą specjalną im. Edgara Allana Poe przyznawaną przez Mystery Writers of America.

Również z Wielkiej Brytanii przyjedzie do Wrocławia Angus Watson. Po zdobyciu dyplomu z geografii w Bristoli wiele podróżował po świecie, aby po skończeniu trzydziestki zostać publicystą. Jako dziennikarz pływał z lwami morskimi z Galapagos (dla Timesa) czy nurkował ku niemieckiej flocie z I wojny światowej w Scapa Flow (dla Financial Times). Wydana przezeń trylogia Epoka Żelaza to epicka romantyczna przygoda, opowiadająca na nowo o inwazji Juliusza Cezara na Wyspy – lecz z perspektywy Brytów.

Natomiast zza wielkiej wody przyleci na Dni Fantastyki Brian McClellan, pochodzący z Cleveland w Ohio, a mieszkający z żoną w Utah. Pisarz ten znany jest ze swojej Trylogii Magów Prochowych; pierwszy tom, Obietnica krwi, został wydany w 2013 roku. Obecnie wydaje nowy cykl, Gods of Blood and Powder; pierwszy tom, Sins of Empire, został wydany w Stanach Zjednoczonych w marcu tego roku.

Wrocław będzie również gościł Lazare Gvimradze, 24-letni artysta z Tbilisi. Od dziecka uwielbiał rysować, a jego pasja odżyła z nową siłą, gdy zaczął korzystać z tabletu. Tworzy prace w klimatach science fiction i fantasy. Do Wrocławia przyjedzie ze swoimi pracami, które stworzył podczas współpracy z Bioware nad niedawno wydaną grą Mass Effect: Andromeda.

Paszczak

Recent Posts

Zapowiedź: Oczy smoka – Edycja limitowana – Stephen King

Data premiery: 15. maja 2024 Wydawnictwo: Albatros (więcej…)

4 dni ago

Recenzja: „Klątwa Czarnoboga” – Adam Wyrzykowski

„Klątwa Czarnoboga”, czyli pierwszy tom cyklu „Bliskie spotkania czarciego stopnia” autorstwa Adama Wyrzykowskiego, to młodzieżowe…

7 dni ago

Recenzja: „Cesarzowa kości” Andrea Stewart

„Cesarzowa kości” autorstwa Andrei Stewart to drugi tom cyklu „Tonące cesarstwo”. Za książkę odpowiada wydawnictwo…

7 dni ago

Zapowiedź: Mała draka w fińskiej dzielnicy – Marta Kisiel

Data premiery: 22. maja 2024 Wydawnictwo: Mięta (więcej…)

1 tydzień ago

Zapowiedź: Ten Wieczny Mrok – Kate Pentecost

Data premiery: 8. maja 2024 Wydawnictwo: Jaguar (więcej…)

1 tydzień ago

Służąca przewodnicząca – Kaicho wa maid sama! – 1-3 tomy recenzja

Ostatnimi czasy zaliczam powrót do tytułów, które mi się niezwykle dobrze kojarzą. Z wielką przyjemnością…

1 tydzień ago