Podoba się?
„Na wojnie nie ma niewinnych” to szósty tom heksalogii o Dorze Wilk, czyli serii urban fantasy zapoczątkowanej przez „Złodzieja dusz”, która otworzyła Anecie Jadowskiej drogę na półki księgarni i zebrała liczne grono fanów. Jest jednocześnie finalnym elementem wznowienia od wydawnictwa SQN z nowymi okładkami autorstwa Magdaleny Babińskiej.

Dziwnym trafem Dora Wilk jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje, i najczęściej siedzi w tym po uszy. I tu nie jest inaczej – bohaterka zostaje wplątana w intrygi thornowej Starszyzny, z naciskiem na pewnego nieprzychylnego jej Alfę. Wszystko zaczyna się od porwania jednego z wilków ze stada z Trójprzymierza, będącego jednocześnie (niechętnie) partnerem jej wilczycy, który w związku z wydarzeniami z poprzedniej części gnał Dorze na pomoc. Wpadł jednak w pułapkę, zatem rudą wiedźmę czeka śledztwo i poszukiwania – czas nagli, gdyż porywacze nie obchodzą się z porwanym zbyt delikatnie, więc każda chwila jest ważna. Tym bardziej biorąc pod uwagę to, w jakim kierunku idzie dochodzenie.

Jak zawsze na drodze stają Dorze liczne przeszkody i zagadki do rozwiązania. Śledztwo przeciąga czytelnika po znanych (i nieznanych w sumie też) lokalizacjach w Thornie i Toruniu, więc nieustannie coś się dzieje. Bohaterka ponadto przyciąga kłopoty, leje się krew, a złole co jakiś czas wyskakują z ukrycia, co nadaje całości dynamizmu. W powieści przewija się również ciekawy wątek organizacji przestępczej urządzającej nielegalne walki, stanowiący ciekawe urozmaicenie historii. Jednocześnie przypomina mi to o mojej ulubionej serii, czyli cyklu o Kate Daniels, choć tu bohaterka występuje w nieco innej roli. Pojawiają się także nowe postacie, które również mogą dorzucić swoje trzy grosze.

Wspominałam już przy okazji poprzednich tomów, że seria o Dorze Wilk nie jest pozbawiona wad. W moim odczuciu skupiają się one przede wszystkim wokół bohaterów – Dory obrastającej intensywnie w wypasione dziedzictwo, doborowe towarzystwo oraz jakieś dodatkowe talenty, a także jej pomagierów, zbyt łatwo lgnących do naszej rudej wiedźmy. Ulgą jest więc, że w „Na wojnie nie ma niewinnych” Dora nie wszystkich jest sobie w stanie zjednać jednym skinięciem. Jak już, to robi to mocnymi argumentami. Nie da się też ukryć, że badassowe bohaterki w urban fantasy się sprawdzają. Postacie występujące w tym cyklu są wyraziste i żywe, co sprawia, że wywołują emocje, nie są obojętne, co z kolei przekłada się na to, że odbiorcy zaczyna zależeć na poznaniu dalszych ich losów.

„Na wojnie nie ma niewinnych” jako finałowy tom heksalogii o Dorze Wilk dopełnia kolorystycznie poprzednie części. Wydawca zatroszczył się o stronę wizualną, zwracając uwagę na wewnętrzne i zewnętrzne ozdobniki. Cykl prezentuje się na półce bardzo dobrze z grzbietami układającymi się w estetyczną tęczę. Każda z powieści ozdobiona jest przykuwającymi uwagę okładkami, ale też wewnętrznymi grafikami, które nawet lepiej oddają klimat serii. Ponadto wznowienie jest spójne z pozostałymi książkami Anety Jadowskiej, wypuszczonymi przez SQN. Jedynym minusem technicznym wydania są dość częste literówki, tak zaskakujące w tytułach wydawanych przez SQN, gdyż zwykle korekta stoi na lepszym poziomie.

Szósty tom serii dostarczył mi wiele rozrywki i sprawił, że spędziłam przy nim wiele relaksujących chwil, których ostatnio mi brakowało. Akcja była szybka, zwrotna, wypełniona różnorodnymi zdarzeniami i pomysłami. „Na wojnie nie ma niewinnych” zgrabnie zamyka heksalogię Anety Jadowskiej, więc jeśli podobały się Wam poprzednie książki, ta również Was nie zawiedzie.

Recenzje pozostałych tomów heksalogii o Dorze Wilk:
 1. „Złodziej dusz”
 2. „Bogowie muszą być szaleni”
 3. „Zwycięzca bierze wszystko”
 4. „Wszystko zostaje w rodzinie”
 5. Egzorcyzmy Dory Wilk
 6. „Na wojnie nie ma niewinnych”

Więcej informacji o książkach Anety Jadowskiej  znajdziecie tutaj: KLIK.

 • Autor: Aneta Jadowska
 • Tytuł: Na wojnie nie ma niewinnych
 • Cykl: Heksalogia o Dorze Wilk. tom 6
 • ISBN: 9788381297264
 • Format: 135 x 210 mm
 • Oprawa: miękka
 • Wydawnictwo: SQN
 • Ilość stron: 536
 • Data wydania: 12 sierpnia 2020
 • Sugerowana cena detaliczna: 39,99 zł
Na wojnie nie ma niewinnych Aneta Jadowska Dora Wilk
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze