Podoba się?

Śląskie Dni Fantastyki to konwent promujący szeroko pojętą fantastykę, który co roku zrzesza setki fantastów, RPG-owców, Tolkienistów, ludzi zafascynowanych tą społecznością. W tym roku organizowany jest już piąty raz. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-14 kwietnia na terenie 3 Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, przy ulicy Farnej 7. 

Ważnym elementem na ŚDF-ach jest konwencja. W tym roku uczestnicy podejmą się zadań wymagających skupienia oraz spostrzegawczości, w celu udowodnienia swojej wartości Komandorowi IXPerowi, zarządcy stacji,  na której niegdyś odbywały się badania. Finalnie mają zostać członkami załogi zarządzanej przez samego Komandora. Pytaniem jest, czy podołają jego zadaniom?

Organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki, jedna z najstarszych organizacji zrzeszających fantastów wszelkiej maści. 

Klub został założony w 1981 roku, gdy grupa Larpowców zapragnęła stworzyć komfortową przestrzeń do spotkań. Z samego początku ŚKF przyciągał głównie graczy gier fabularnych, jednak szybko się rozrastał i zaczęły w nim powstawać sekcje tematyczne. Wraz z ilością członków rosła również popularność klubu, co przyczyniło się do ochrzczenia ŚKF-u ważnym ośrodkiem dla fandomu. Na przestrzeni lat klub wypracował sobie ugruntowaną pozycję w fandomie. 

Tak samo jak przed laty, Śląski Klub Fantastyki organizuje konwenty, warsztaty, regularne spotkania w siedzibie. Śląski Klub Fantastyki mieści się w Katowicach, przy ul. Alfonsa Górnika 5.

Śląski Klub Fantastyki zawsze jest otwarty na nowych członków!

Atrakcje

Flamberg

Flamberg to serce lokalnej społeczności hobbystycznej, oferujące bogaty wybór gier oraz unikatową kolekcję strojów i uzbrojenia larpowego. Jesteśmy miejscem spotkań pasjonatów, organizującymi dni otwarte, turnieje i warsztaty, zapraszając do wspólnej przygody w fascynującym świecie rozrywki bez prądu. Na Śląskich Dniach Fantastyki 2024 przygotowaliśmy dla Was:

Malowanie Figurek:

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z Warhammerem, czy jesteś weteranem, zapraszamy na specjalnie przygotowane stanowiska do malowania figurek. Zapewniamy pomoc, farby, pędzle i oczywiście figurki do pomalowania. Wybierz figurkę Space Marine lub Stormcast Eternal i zabierz ją do domu!

Liga Disney Lorcana: 

Dowiedz się wszystkiego o Disney Lorcana – grze karcianej dla każdego. Na naszych stanowiskach, gdzie zaprezentujemy i nauczymy Cię grać. Niczego nie potrzebujesz! Zapewniamy talie i wykwalifikowany personel, który udzieli doraźnej pomocy w kwestii Lorcany od A do Z.

Makieta Space Hulk z Warhammer 40,000:

Zostanie zaprezentowana spektakularna makieta tego tajemniczego wraku kosmicznego w formie starannie wykonanej i pomalowanej miniatury. Wewnątrz wąskich korytarzy i jego mrocznych alejek będą się ścierać kultowe frakcje z uniwersum 40K. Odkryjcie tajemnice Space Hulka na naszym stanowisku!

Kulnij Se

Lubicie gry RPG? Będzie okazja rozegrania tego typu rozgrywek wraz ze Stowarzyszeniem KulnijSe podczas Śląskich Dni Fantastyki 2024.

Na konwencie czekać będzie na was trzech mistrzów gry oraz koordynator, który też szykuje dla uczestników coś niesamowitego!

Sesje KulnijSe:

  • Mistrz Gry Hasu: Delta Green lub Dragonbane
  • Mistrz Gry Dżony: Fallout na Genesys lub Star Wars
  • Mistrz Gry Parker: Cyberpunk RED lub WH40k Wrath & Glory
  • Koordynator Mistrzów Gry Tasy: będzie opowiadał o systemach RPG i o tym, czym zajmuje się stowarzyszenie. W razie dodatkowych chętnych poprowadzi: Warhammer Fantasy 4ed lub Obcy gra fabularna lub Wiedźmina

KulnijSe to śląskie stowarzyszenie RPG, które zrzesza ludzi na terenie Śląska i okolic. Propagują granie przy stole.

Sprawdźcie ich działalność na: 

Facebook – https://www.facebook.com/KULNIJSE 

Instagram – https://www.instagram.com/kulnij_se/ 

Discord – https://discord.gg/tMjEZ7etX2 

Liga ZMG

Liga ZMG to stowarzyszenie skupiające fanów gier fabularnych. Naszą misją jest promowanie idei gier bez prądu poprzez udział w konwentach oraz organizowanie wydarzeń lokalnych. I, podobnie jak w poprzednich latach, to właśnie my będziemy odpowiadać za sesje RPG na Śląskich Dniach Fantastyki 2024! 

Jak wziąć udział w sesji?

Liga ZMG prowadzi sesje RPG w formule GRANIE NA ŻĄDANIE oznacza to, że nie zbieramy zapisów: wystarczy przyjść.Przed wyruszeniem w drużynę należy zebrać drogę: przyjdź do Strefy RPG z grupą znajomych, jeśli nie masz takiej grupy – zbierz drużynę lub dołącz do takowej w samej strefie by wspólnie z nimi przeżyć przygodę pod okiem ZMG :D

Czy musisz znać zasady/mechanikę danego systemu? Mieć doświadczenie w RPGach?

Nie – wszystkie zasady zostaną Ci wyjaśnione przez prowadzącego/ą Mistrza/ynię Gry i zostaniesz porwany/a w wir przygody.

Czy potrzeba kostek, ołówków itd.?

Jeśli chcesz – weź! Każdy RPGowiec wie, że nie ma większej frajdy niż rzucać swoimi kosteczkami, ale z pewnością MG będą przygotowani by poprowadzić sesję również dla osób bez odpowiedniego ekwipunku ;) A taki ekwipunek z doświadczenia wiemy, że można zdobyć później na konwencie, jeśli zrodzi się w Was taka potrzeba ;)

Co faktycznie potrzeba?

Dobrego nastawienia, chęci spróbowania się w sesji i przeżycia ciekawej historii :D

Togo i Conquest

Czy kochasz emocje związane z rywalizacją w epickich bitwach? A może preferujesz strategiczne podejście i taktykę w grze wojennej? Bez względu na to, jaki rodzaj gier preferujesz, mamy dla Ciebie coś wyjątkowego!

Na tegoroczne Śląskie Dni Fantastyki przygotowano:

Togo:

Gra bitewna o wojnach morskich przełomu XIX i XX wieku. Gracze będą mogli objąć dowodzenie nad okrętami różnych rozmiarów zarówno w niewielkich potyczkach, jak i wielkich bitwach jak Cuszima. Podobnie jak admirał Togo obejmą dowodzenie eskadrą potężnych jednostek, aby zatopić okręty przeciwnika dzięki perfekcyjnemu planowaniu, mądrym manewrom i celnym salwom artylerii.

Conquest:

Ekscytująca masowa bitewna gra wojenna, która oferuje idealne połączenie przystępności dla nowicjuszy i skomplikowanych opcji strategicznych dla doświadczonych weteranów. Pożegnaj się z tradycyjnymi turami graczy i przewidywalnym rozmieszczaniem armii, ponieważ Conquest wprowadza odświeżającą mechanikę stosu dowodzenia. Jako dowódca będziesz mógł określić kolejność aktywacji swoich oddziałów na początku każdej rundy, wprowadzając ekscytującą warstwę taktycznego podejmowania decyzji do każdego starcia. 

Strona ŚKF: https://www.skf.org.pl 

Strona konwentu: https://www.sdf.org.pl 

Bilety na wydarzenie: https://www.sdf.org.pl/akredytacja/ 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze