Podoba się?

Śląskie Dni Fantastyki to konwent promujący szeroko pojętą fantastykę, który co roku zrzesza setki fantastów, RPG-owców, Tolkienistów, ludzi zafascynowanych tą społecznością. W tym roku organizowany jest już piąty raz. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-14 kwietnia na terenie 3 Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, przy ulicy Farnej 7. 

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę zagrać w planszówki, poszukać czegoś dla siebie na stoiskach wystawców, wziąć udział w warsztatach, prelekcjach, konkursach.

Ważnym elementem na ŚDF-ach jest konwencja. W tym roku uczestnicy podejmą się zadań wymagających skupienia oraz spostrzegawczości, w celu udowodnienia swojej wartości Komandorowi IXPerowi, zarządcy stacji,  na której niegdyś odbywały się badania. Finalnie mają zostać członkami załogi zarządzanej przez samego Komandora. Pytaniem jest, czy podołają jego zadaniom?

Organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki, jedna z najstarszych organizacji zrzeszających fantastów wszelkiej maści. 

Klub został założony w 1981 roku, gdy grupa Larpowców zapragnęła stworzyć komfortową przestrzeń do spotkań. Z samego początku ŚKF przyciągał głównie graczy gier fabularnych, jednak szybko się rozrastał i zaczęły w nim powstawać sekcje tematyczne. Wraz z ilością członków rosła również popularność klubu, co przyczyniło się do ochrzczenia ŚKF-u ważnym ośrodkiem dla fandomu. Na przestrzeni lat klub wypracował sobie ugruntowaną pozycję w fandomie. 

Tak samo jak przed laty, Śląski Klub Fantastyki organizuje konwenty, warsztaty, regularne spotkania w siedzibie. Śląski Klub Fantastyki mieści się w Katowicach, przy ul. Alfonsa Górnika 5.

Śląski Klub Fantastyki zawsze jest otwarty na nowych członków!

Strona ŚKF: https://www.skf.org.pl 

Strona konwentu: https://www.sdf.org.pl 

Bilety na wydarzenie: https://www.sdf.org.pl/akredytacja/ 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze