Czytelnicze podsumowanie 2023 roku wg Sophie

Podoba się?

I kolejne dwanaście miesięcy za nami, a co za tym idzie, pora zrobić ukłon w stronę naszej gavraniej tradycji, czyli czytelniczemu podsumowaniu roku. Nasi redaktorzy podzielą się z Wami swoimi bardzo subiektywnymi zestawieniami hitów i kitów 2023.

Ja zacznę. :) Miniony rok prywatnie zaliczam do bardzo udanych, niewiele bym w nim zmieniła. Jedynym punktem roku 2023, w którym mam poważne tyły, jest czytelnictwo. Doba nie jest z gumy, a tyle się działo, że książki musiały ustąpić innym atrakcjom. Na rynek trafiły setki nowych tytułów, a moja wirtualna półeczka „to read” tylko puchnie i puchnie. Udało mi się jednak znaleźć odrobinę czasu, bo były takie powieści, których nie mogłam ominąć.

Pożoga - Ilona Andrews

Pierwszym takim tytułem jest „Pożoga” od Ilony Andrews. Kontynuacja „Ukrytego dziedzictwa” nie zawiodła mnie, ponownie wciągając w pełną emocjonujących wydarzeń akcję osadzoną w interesującym świecie opartym o władzę Rodów i ich wrodzone zdolności. Od lat mogę liczyć na to, że Ilona Andrews dostarczy wysokiej jakości rozrywki, która oderwie mnie od rzeczywistości. Nie dorównuje może mojej ukochanej serii o Kate Daniels, ale łączy je wiele podobieństw, co bardzo raduje moje stęsknione serduszko.

Drugim wyróżnieniem pochwalić się może kontynuacja Alfy i Omegi od Patricii Briggs. Z „Polowaniem” i rewolucją w postaci ujawnienia istnienia wilkołaków zaczęłam rok 2023. Opowieść o Annie i Charlesie jest moją ulubioną spośród twórczości autorki, a kolejce do wydania w Polsce czeka jeszcze parę tytułów z tej serii.

Na trzecim miejscu podium staje Magdalena Kubasiewicz z dwoma tytułami urban fantasy. Pierwszym jest „Czarodziejka z ulicy Reymonta”, w którym autorka zaprasza w progi wydział magii praktycznej i teoretycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam właśnie pewna studentka zdobywa wykształcenie, przy okazji starając się nie zginąć podczas praktyk czy badań terenowych. Drugi z kolei to powrót Jagody Wilczek w powieści „Klątwa dla demona”. Wilcza Jagoda zaintrygowała mnie od swojego pierwszego występu w opowiadaniu wydanym w  Hardych baśniach – od razu wiedziałam, że ta bohaterka ma potencjał. Wiedźma plus wątek kryminalny to moje ulubione połączenie w urban fantasy.

Mam nadzieję, że zarówno czytelniczo, jak i prywatnie rok 2023 zaliczacie do udanych. Niech się Wam darzy w 2024, a na Waszej drodze stają tylko najciekawsze i najbardziej wciągające tytuły. Wszystkiego dobrego!

Zobacz jak wyglądał 2023 rok wg Paszczaka

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze