W ogniu uczuć – recenzja

Podoba się?

 „W ogniu uczuć” to druga po „W niewoli zmysłów” książka z serii o Psich, napisana przez, pochodzącą z Nowej Zelandii, Nalini Singh. Pierwsza część sprawiła, że poczułam swego rodzaju powiew świeżości i, mimo że nie czytałam jej z zapartym tchem, płacząc i śmiejąc się do kartek, to spędziłam przy niej naprawdę miłe chwile, i z takim właśnie podejściem powitałam pozycję, której recenzję właśnie czytacie. Czy druga część zaniżyła poziom pierwszej, utrzymała go, a może jest jeszcze lepsza i tym razem mogę spokojnie powiedzieć, że czytałam ją z uśmiechem i wypiekami na twarzy?

Poznajemy dwie nowe główne postacie, z którymi nie mieliśmy do czynienia w pierwszej części. Vaughna D’Angelo – charyzmatycznego, dzikiego i zdeterminowanego jaguara, oraz Faith NightStar – wyjątkową i cenną J-Psi, jak pozostali jej pobratymcy z pozoru pozbawioną emocji. Faith zaczyna mieć dziwne, przesycone strachem i śmiercią sny, jednak nic nie robi, aby im zapobiec. Sytuacja zmienia się całkowicie w momencie, kiedy kobieta otrzymuje informację, że jej siostra nie żyje. I że zginęła dokładnie w taki sposób, o jakim Faith mimowolnie śniła. Dziewczyna nie wie, co ma robić – szukać pomocy w monitorowanej i groźnej sieci Psi, ryzykując okropną „rehabilitacją”, czy wymknąć się i poszukać pomocy na zewnątrz? Jednak, mimo że podjęcie decyzji nie było takie trudne, zmiennokształtni nie witają kobiety Psi z otwartymi ramionami i słowami „czuj się jak u siebie w domu”. Faith, chcąc być dopuszczoną do Saschy Duncan, musi stawić czoła bezwzględnemu jaguarowi, który wzbudza w niej nieznane dotąd uczucia i… emocje, co nie okaże się być proste. Czy Faith odnajdzie odpowiedzi na swe pytania i pozbędzie się morderczych snów? Czy Psi odkryją, że dziewczyna szuka pomocy u zmiennokształtnych? Ukarzą ją? Czy Faith będzie przeznaczone być z Vaughnem, czy jednak dziewczyna nie różni się niczym od innych Psi i jest równie bezuczuciowa jak oni? Czy wróci do sobie podobnych, czy znajdzie dom wśród zmiennokształtnych?

Narracja tejże książki jest trzecioosobowa, czasem widzimy wszystko jakby oczami Faith, czasem Vaughna, a zdarza się nawet, że dochodzą osoby trzecie. Pani Singh prowadzi narrację w taki sposób, że wszystko w miarę przyswajamy i rozumiemy, jednakże momentami było na raz informacji o różnych rzeczach zwyczajnie za dużo i nie zawsze wszystko ogarniałam swoim wiecznie śpiącym mózgiem.

Co do bohaterów, to jeśli mam porównać Vaughna i Faith do Lucasa i Saschy, to pod względem męskiego charakterku raczej Vaughn lepiej się spisał, jednak Faith mnie niczym nie urzekła. Nie była ani Bóg wie jak ciekawa, ani wyróżniająca się. Wyjątkowa, oczywiście, ale trudno przecież teraz o książkę, w której główni bohaterowie nie są wyjątkowi. Tak naprawdę to cała lektura w bardzo dużym procencie skupia się tylko na tej dwójce, co chwilami też już zaczyna nużyć, no bo ile można? Ale chwilami też miło było uśmiechnąć się do kartek na niektóre zdania wypowiedziane przez Vaughna z tymi ociekającymi seksem podtekstami, którym Faith próbowała się oprzeć.

Jeśli chodzi o szatę graficzną, specjalnych zastrzeżeń nie mam. Jestem zdania, że książki z okładkami mającymi skrzydełkami są pięćdziesiąt razy lepsze, bo dłużej wytrzymują ewentualne pożyczanie czy podróże, ale akurat ten egzemplarz udało mi się przeczytać bez żadnych uszczerbków na zdrowiu książki. Pewnie dlatego, że usiadłam, zaczęłam czytać pierwsze strony, a trzy godziny z hakiem później, już przeczytaną, odłożyłam na półeczkę. Czcionka duża, miła dla oka. Poza tym uwag nie mam.

Podsumowując, niestety, druga część serii o Psi także nie zwaliła mnie z nóg, ale po raz kolejny mogę spokojnie powiedzieć, ze spędziłam przy lekturze miłe chwile. Podtrzymuje poziom części pierwszej, niczym się specjalnie nie wybijając, więc ocena myślę, że będzie taka sama jaką postawiłam poprzedniej części – 8/10. Polecam zapoznać się z tą serią, bo uważam, że naprawdę warto. Coś nowego jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło. ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.  

Tytuł: W ogniu uczuć (Visions of Heat)
Cykl: Psi i zmiennokształtni
Tom: 2
Autor: Nalini Singh
Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 13 marca 2012
Liczba stron: 440
Oprawa: miękka
Wymiary: 125 x 195 mm
Cena: 34,00 zł

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze