Plany: Melissa Marr – Opiekun Grobów

Podoba się?

Data wydania: rok 2012

Wydawnictwo: Replika

Rebekkah Barrow nigdy nie zapomniała, ile uwagi jej babcia Maylene poświęcała zmarłym w Claysville, małym miasteczku, gdzie Bek dorastała. Nie było pogrzebu, na który Maylene by nie poszła, a na każdym z nich przeprowadzała ten sam rytuał: brała trzy łyki ze srebrnej butelki i wypowiadała słowa „Śpij spokojnie i zostań tam, gdzie cię zostawiłam”.

 Po śmierci Maylene, Bek wraca do miejsca, które opuściła dziesięć lat temu. Wkrótce odkrywa, że Claysville nie jest tylko sennym miasteczkiem, jakie zapamiętała. Okazuje się, że przenikają się tam światy żywych i umarłych: pod miastem leży cienista kraina bezprawia, rządzona przez tajemniczego Charlesa, znanego też jako Pan D. Jeśli nikt nie zajmie się umarłymi w odpowiedni sposób, powrócą, by nasycić się jedzeniem, piciem i
historiami ze świata żywych. Tylko Opiekun Grobów (zgodnie z tradycją: kobieta Barrowów) oraz jej Grabarz (w tym przypadku: Byron Montgomery), z którym Bek dzieli zawikłaną przeszłość, mogą wszystko wyprostować, zanim umarli wstaną z grobów.

 Chociaż nadal pogrążona w żałobie po śmierci Maylene, Rebbekah wkrótce odkryje, że w Claysville czeka ją nie tylko pogrzeb babci, ale coś znacznie gorszego: mroczne sekrety, umowa sprzed setek lat, dawny romans, który wciąż ją prześladuje oraz przerażający obowiązek powstrzymania potwora i zapewnienia zmarłym zasłużonego odpoczynku.

Nikt nie kreuje światów lepiej niż Melissa Marr”
– Charlaine Harris

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze