Zapowiedź: Veronica Roth – Zbuntowana

Podoba się?

Data wydania: 27 września 2012

Wydawnictwo: Amber

Niezgodna i Zbuntowana po Igrzyskach śmierci
największe młodzieżowe bestsellery 2012 sprzedane w USA w blisko 1 000 000 egzemplarzy!

JEDYNA TRYLOGIA, KTÓRA POWTARZA SUKCES IGRZYSK ŚMIERCI!

Niezgodna wykracza poza Igrzyska śmierci: wartką akcję i niewyczerpaną wyobraźnię dopełnia refleksją nad dojrzewaniem – do samodzielności i do miłości.
„New York Times”

Zarówno Niezgodna, jak Igrzyska śmierci przemawiają do wyobraźni swoją oryginalnością i postaciami bohaterek-narratorek – nie konwencjonalnych miłych dziewczynek, lecz twardych, ostrych młodych kobiet. Obie zaczynają od publicznego rytuału, który zdeterminuje ich przyszłość. I obie muszą wziąć udział w krwawej walce, która rozgrywa się na oczach wszystkich.
„New York Times Book Review”

Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć…

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bez frakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany…

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…

Dwudziestodwuletnia Veronica Roth podbiła w 2011 roku świat powieścią Niezgodna – pierwszą częścią trylogii porównywanej z Igrzyskami śmierci. Prawa do ekranizacji kupiła natychmiast wytwórnia Summit Entertainment (producent Zmierzchu), a do tłumaczenia – wydawcy w 30 krajach. Niezgodna była najlepszą książką 2011 według czytelników największego portalu czytelniczego świata – Goodreads (100 000 entuzjastycznych ocen, 17 000 recenzji) i jedną z 10 najlepszych powieści młodzieżowych 2011 Amazonu. Od chwili wydania jest nieprzerwanie bestsellerem Top 5 „New York Timesa”. Wciąż powstają nowe strony zakładane przez fanów trylogii. Zbuntowana zadebiutowała na 1. miejscu „New York Timesa” zaraz po premierze w maju 2012 i od tamtej pory utrzymuje się w Top 3.

Veronica Roth Niezgodną napisała, kiedy miała 21 lat i studiowała na Northwestern University. Dziś zajmuje się wyłącznie pisaniem i mieszka z mężem w Chicago.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze