Światy Zajdla – konkurs polconowy

Podoba się?

Należy zwrócić uwagę, że historia wykazała także powierzchowność innego sądu, wywodzącego się ze starożytności, a głoszącego, iż lud potrzebuje jakoby tylko chleba i igrzysk. Nieraz mogli się przekonać różni późniejsi władcy, że otrzymawszy sam chleb, lud niechybnie zapyta zaraz o masło i wędlinę, bojkotując najatrakcyjniejsze nawet igrzyska.
Janusz A. Zajdel, Limes Inferior

Jak niektórzy wiedzą, a inni się właśnie dowiedzą z tego ogłoszenia, rok 2013 został ogłoszony Rokiem Zajdlowskim, z okazji 75 rocznicy urodzin Janusza A. Zajdla. Alchemia słowa uważa, że to wspaniała okazja, żeby ruszyć z kolejnym konkursem! Oto jego warunki:

Światy Zajdla – konkurs polconowy

Temat: Fantastyka socjologiczna, dystopia, antyutopia, fantastyka polityczna, motywy występujące w twórczosci Janusza Zajdla, itp.
Forma: Opowiadanie – proza
Długość: Do 40 tys. znaków ze spacjami (1 arkusz wydawniczy)

Więcej informacji na temat: fantastyka socjologiczna, Janusz A. Zajdel, styczniowy numer Nowej Fantastyki, z felietonem o autorze, fantastyka polityczna.

Nagrody:
Publikacja antologii konkursowej najlepszych tekstów w formie darmowego e-booka z ISBN przed rozpoczęciem Polconu 2013, czyli sierpień 2013
Upominki od organizatorów
To jeszcze nie wszystko, negocjacje trwają!

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się podczas Zamknięcia Polconu, w konwentową sobotę.

Teksty można przysyłać na adres:
[email protected] w załączniku w pliku doc/docx/rtf. Prosimy o podanie imienia, pseudonimu (opcjonalnie), nazwiska oraz adresu mailowego.

Wszystkim tekstom przyjętym do antologii zostanie zapewniona redakcja i korekta.
Termin: 31 maja 2013 do północy

Organizatorzy:
Alchemia Słowa
Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Avangarda”

Informacje o konkursie:

Strona konkursu
Strona konkursu na facebooku

Pełnoetatowa książkoholiczka i filmomaniaczka. Recenzentka - amatorka, szpanująca swoim talentem pisarskim i nie rozumiejąca, dlaczego nikt nie chce podziwiać blasku jej intelektu, który przecież razi wszystkich po oczach. Czasami o skłonnościach masochistycznych, wiecznie niewyspana. Niepoprawna romantyczka, marząca o naprawianiu świata. Ponoć mówią, że nocą staje się Nocnym Cieniem i szuka nowych, szeleszcząco - papierowych ofiar...

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze