Adaptacja “Siedmiu minut po północy”

Podoba się?

Książka “Siedem minut po północy” Patricka Nessa, która w Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc, zostanie sfilmowana.

Najlepiej opowie o tym sam autor powieści, Patrick Ness:

“Wiem, że od jakiegoś czasu nie aktualizowałem strony, ale to dlatego, że wściekle pracowałem nad finalizacją wszystkich szczegółów przy ekranizacji “Siedmiu minut po północy” (“A Monster Calls”). Tak, zgadza się, będzie film! Reżyserować będzie Juan Antonio Bayona (“Niemożliwe”), produkcją zajmie się Belen Atienza, ja napiszę scenariusz. Zdjęcia rozpoczną się tej jesieni.”

Przepełnione czarnym humorem „Siedem minut po północy” zainteresuje nie tylko fanów literatury grozy. Książka o trzynastoletnim chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu powstała na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd, która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii. Zadania tego podjął się Patrick Ness –  stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, o śmierci najbliższych, o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.

Zwiastun książki “Siedem minut po północy”:

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze