Zapowiedź: Kevin J. Anderson, Brian Herbert – Mentaci Diuny

Podoba się?

Data wydania: 17 czerwca 2014

Wydawnictwo: Rebis

Drugi tom trylogii “Wielkie Szkoły Diuny”.

Trylogia “Wielkie Szkoły Diuny” składa się z następujących tomów: Zgromadzenie żeńskie z Diuny, Mentaci Diuny, Mistrzowie miecza Diuny.

Wygrana wojna z myślącymi maszynami uratowała ludzkość, ale też postawiła ją w trudnej sytuacji – kuleją wszystkie dziedziny, w których dużą rolę odgrywały komputery.

Na niechęci do zaawansowanej technologii zyskuje Szkoła Mentatów, w której ludzie uczą się technik mentalnych dawniej zarezerwowanych dla maszyn. Gilbertus Albans, założyciel szkoły, balansuje jednak na cienkiej linie – przeciwnicy technologii nie przebaczyliby mu przywiązania do robota Erazma, którego pamięć wciąż przechowuje.

Przywódca tych fanatyków, Manford Torondo, zagraża – jak wcześniej maszyny – wszystkim. I wszyscy muszą podjąć wyzwanie, bo inaczej ludzkość na zawsze pogrąży się w mrokach niewiedzy…

Stanęła w drzwiach bogato zdobionego gabinetu Salvadora w wyzywającej pozie, ze wzniesioną głową, piorunując męża spojrzeniem ciemnych, migdałowych oczu.
– Za cóż to poniżyłeś przedstawiciela mojej rodziny? – zapytała. – Nie miałeś żadnego powodu, by aresztować pana Davidę. Nie dano mu nawet szansy obrony!
– Dostał szansę udzielenia odpowiedzi na szczegółowe pytania – odparł Roderick. – Jego rozmowa z Quemadą była krótka, ale owocna.
Oczy Tabriny się rozszerzyły.
– Torturowaliście go? Żądam natychmiastowego widzenia z nim!
Roderick odwrócił wzrok.
– Niestety, wina okazała się zbyt ciężka dla jego serca. Nie zniosło tego ciężaru.

BRIAN HERBERT (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator “Kronik Diuny”. Z jego powieści polski czytelnik zna “Ród Atrydów”, “Ród Harkonnenów” i “Ród Corrinów” (wraz z Kevinem J. Andersonem). Jest też autorem biografii Franka Herberta “Dreamer of Dune”.

KEVIN J. ANDERSON (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie “Gwiezdnych wojen” i cyklem “Z archiwum X”. Jego “Budowniczowie nieskończoności” (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Obaj autorzy kontynuują sagę Franka Herberta o Diunie. Napisali m.in. trylogię “Legendy Diuny”, zwieńczenie legendarnych “Kronik Diuny” i uzupełniające je tomy, a także pierwszy tom nowej trylogii, zatytułowany “Zgromadzenie żeńskie z Diuny”.

 

WOJCIECH SIUDMAK (ur. 1942) – polski malarz. Mieszka i tworzy we Francji. Uważany za czołowego reprezentanta realizmu fantastycznego. Prace wystawiał m.in. we Francji, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Kanadzie i USA. Honorowy Obywatel Miasta Wielunia i Ozoir-la-Ferriere. Otrzymał Order Zasługi RP.

 

“Jeśli jesteś fanem serii o Diunie, albo generalnie science fiction, szczerze polecam ci tę książkę. Nawet ci, którzy kochają powieści Franka Herberta, powinni dać szansę tej trylogii” – Steve Lovelace

Dom Wydawniczy REBIS wydał oryginalny cykl “Kroniki Diuny” Franka Herberta, na który składają się powieści: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” i “Kapitularz Diuną”.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się powieści Briana Herberta i Kevina J. Andersona “Łowcy Diuny”, “Czerwie Diuny”, “Paul z Diuny” i “Wichry Diuny”, trylogia “Legendy Diuny” (“Dżihad Butleriański”, “Krucjata przeciw maszynom” i “Bitwa pod Corrinem”), trylogia “Preludium do Diuny” (“Ród Atrydów”, “Ród Harkonnenów” i “Ród Corrinów”), a także “Zgromadzenie żeńskie z Diuny” – pierwszy tom trylogii “Wielkie Szkoły Diuny”.

Tytuł: Mentaci Diuny
Tytuł oryginalny: Mentats of Dune
Data wydania: 17 czerwca 2014
Autorzy: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Przekład: Andrzej Jankowski
Wydawca: Rebis
Cykl: Wielkie Szkoły Diuny
ISBN: 978-83-7510-575-9
Format: 584s. 150×225mm; oprawa twarda, obwoluta
Cena:59,90
Gatunek: fantastyka

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze