Wystawa z Achają w tle

Podoba się?

10345762_10152843156068774_9139429628182762984_nAchaja to barwna powieść Andrzeja Ziemiańskiego podejmująca temat niewolnictwa, wykorzystywania i poniżania kobiet.

Choć cała historia jest osadzona w literaturze fantastycznej i świecie stylizowanym na starożytny, to problem wykorzystywania kobiet, niewolnictwa, prostytucji, upokarzania i poniżania jest wciąż aktualny. Symboliczne Achaje, która zrywają kajdany, lecz nie potrafią sobie poradzić w życiu z uwagi na rany, które noszą w sobie od dziecka, są wciąż wokół nas.

Postać Achai z powieści Andrzeja Ziemiańskiego zainspirowała twórczo krakowskiego fotografa Pawła Zająca, który wraz z grupą przyjaciół przygotował cykl fotografii pokazujących artystyczną wizję kobiety – niewolnicy i kobiety – wojownika.

Fundacja La Strada, Andrzej Ziemiański i wydawnictwo Fabryka Słów zapraszają do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć Pawła Zająca.

Wystawa potrwa do 19 grudnia i zakończy się uroczystym finisażem oraz aukcją 10 prac na rzecz Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada.

Lokalizacja: The Pictures Art Bar Cafe przy ul. Chmielnej 26 w Warszawie.

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze