Premiera wznowień Žambocha

Podoba się?

Dziś do księgarń trafiły najnowsze wydania książek Miroslava Žambocha “Krawędź Żelaza” oraz “Koniasz. Wilk Samotnik”. Bestsellerowy cykl o Koniaszu w specjalnym, ekskluzywnym, autorskim wydaniu.

 

Wilk Samotnik

Premiera nowego wydania 14.09.

Mroczna legenda przeszłości, intelektualista z mieczem w ręku, romantyk bez sumienia. Koniasz.

Rusza na polowanie, jakiego dotąd nie znała historia. Wszyscy chcą tylko jednego…

Zabić go! Zabić Koniasza! Mordujcie go tak by czuł, że umiera…

“Istnieje coś takiego, co nazywam magią książki, trudne to do definicji, ale chodzi mniej więcej o to, że człowiek otwiera powieść, czyta i ginie. Zaczyna się wszystko widzieć, słyszeć, czuć, kibicować bohaterom i zapominać o głodzie, senności i innych potrzebach. W przypadku historii o Koniaszu właśnie tego doświadczam. “

Lubimyczytać.pl

 

“Książka jest niebezpieczna jak bagno – nawet człowiek nie wie, kiedy go wciągnie. Fabuła turkocze, intryga się zacieśnia, akcja zwalnia na minutę, by zagłębić się w starych księgach, a potem wybucha w walce ulicznej. (…) 

Koniasz, Niebezpieczny jak taksówkarz De Niro, Brudny Harry i Leon Zawodowiec zmieleni razem i wypieczeni na planie „Szklanej pułapki”(…) Inteligentny, bystry i przenikliwy – jak wilk samotnik, który nauczył się przez lata wszystkich sztuczek myśliwych.”

kawa z cynamonem

„(…) Żadna jednak z powyższych rzeczy nie wyjaśnia, jak Žamboch posiadł sekret tworzenia tak prawdziwych postaci, wielowymiarowych, spójnych, ze swoimi dziwactwami i historiami. Znęca się nad nimi, poddając je różnego rodzaju próbom, nierzadko doprowadzając na skraj wytrzymałości, rzadko okazuje im litość. W tej galerii chwały znajdują się zarówno piękne – czy to zewnętrznie, czy wewnętrznie – bystre kobiety, ponurzy, acz szlachetni mężczyźni, profesjonaliści oddani swojemu zadaniu do tego stopnia, że niemal się w nim zatracili, szaleńcy i żebracy, arystokraci i rzemieślnicy”.

Efantastyka.pl

Krawędź Żelaza

Premiera nowego wydania 14.09

Koniasz – wrażliwy zabijaka

Ostry gość. Wciąż na krawędzi. Jego droga usłana jest trupami prześladowców. Z jednej strony zabójczo skuteczny, z drugiej – po ludzku słaby. Z twarzą poharataną bliznami. Ze zranioną duszą. Ścigany przez jego zbirów. Zabijaka z przymusu. Najemnik z konieczności.

Tuła się po świecie, w którym napisy na wielu miejscach mapy informują, że tam już tylko lwy… Póki co, niezwyciężony.

Jego mocodawca, Miroslav Žamboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata twardzieli, charakternych kobiet i typów spod ciemnej gwiazdy, w którym aż kipi od akcji, mordobicia i walk.

„Nie jestem najsilniejszy ze wszystkich ludzi, jakich spotkałem, ani najszybszy, najwytrzymalszy czy najsprytniejszy, ale w zasadzie jestem idealnym zabijaką. Może właśnie dlatego tak kocham życie i zrobię wszystko, żeby przejść jak najwięcej dróg, poznać jak najwięcej dziwów i spotkać jak najwięcej ludzi.”

„(niemal 800) stron nabitej w soczyste treści książki jest dopiero przedsmakiem uczty. Ile pojedynków tyle możliwych scenariuszy, determinowanych przez grubość stali i technikę przeciwnika, no i szczęście. Szczęście, które póki co, uśmiecha się do renesansowego włóczykija, rzucając kamienie / zapadnie pod nogi przeciwników. POLECAM!”

Gildia.pl

 

W poszukiwaniu niebanalnej, oryginalnej fantastyki czystym przypadkiem trafiłam na Koniasza. Nigdy nie podejrzewałam, że postać literacka zawładnie moją wyobraźnią do tego stopnia, że nie będę miała do niej żadnych zastrzeżeń.

Efantastyka.pl

Wilk samotnik

Krawędź żelaza

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze