Agonia – gra fabularna

Podoba się?

Na portalu WspieramTo wystartowała kampania, która ma na celu wydanie gry fabularnej Agonia. Pierwszy próg został już odblokowany, jednak na przekroczenie czekają kolejne.

By dowiedzieć się więcej o zbiórce, jak i samej grze, zapraszamy na stronę.

Tak projekt opisuje twórca:

Akcja tej gry fabularnej rozgrywa się w świecie Exidium, które jest zalewane krwią z ran umierającego, przykutego do niebios boga Kruentisa. Gracze odgrywają Wędrowców, którzy próbują uczynić ten okrutny świat odrobinę lepszym. Na drodze niestety stoją czarcie armie Re-Vanarka, ostatniego czerwonego barona oraz… inni gracze jak i prowadzący.

Świat Exidium można porównać do mroków średniowiecza. Krąży tutaj wiele istot z legend oraz mitów, ludzie żyją w ciągłym strachu oraz zabobonach. Nie ma tutaj magii, ani elfów, przeżyć musisz za pomocą sprytu, siły oraz narzędzi, które uzyskasz, lub sam stworzysz.

Większość akcji będzie się rozgrywać na tzw. Niepamiętnych Ziemiach, czyli krainie podzielonej na setki mniejszych krain rządzonych przez nobilów. Nie ma już żadnych ogromnych królestw ani państw, ziemia jest z jednej strony rozszarpywana przez czarty, a z drugiej przez polityczne zagrywki obecnych władców.

Gdzieś na dalekim wschodzie istnieje kraina Yushan, gdzie mieszkańcy modlą się o przyjście swojego smoczego boga.

Na południu znajduje się Tildris, gdzie potężni wojownicy oraz potomkowie nieśmiertelnego Asarona przygotowują się do ostatecznej walki z Re-Vanarkiem, czyli ostatnim czerwonym baronem.

Gdzieś w samym sercu Exidium leży Nemus, dzika oraz zielona kraina zamieszkała przez jeszcze dzikszych ludzi.

Na dalekim południu leży Korys, gdzie wielu ludzi znalazło wolność, ale jeszcze więcej – śmierć.

Gracze mogą również przeżyć przygody na dalekiej północy, gdzie nie baron ze swą czarcią armią są zagrożeniem, lecz armie lodowych olbrzymów, chcących pokryć świat w wiecznym lodzie.

Mapa Exidium ciągle się zmienia, żadne granice nie są trwałe, a żadne mury nie będą stać wiecznie. Kruentis, czyli prowadzący, musi sam ustalić ze swoimi graczami, w jakich dokładnie krainach będzie się odbywać wasza przygoda, jacy mieszkają tutaj ludzie oraz jak się nazywają miasta czy też wsie.

 

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze