Podoba się?

Parę tygodni temu miało premierę “Ostatnie namaszczenie” Krzysztofa Haladyna, więc zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki.

Trwa II Wojna Światowa, kulminacja chaosu, terroru i szaleństwa. Gdzieś na wschodzie Polski niewielki oddział partyzantów z zaciekłą determinacją broni swojego kraju przed najeźdźcami. Giną kolejni żołnierze, oddział powoli się wykrwawia. Jeśli zostaną w lesie nadchodząca zima będzie kresem dla nich wszystkich. W rozpaczliwej próbie przetrwania próbują odbić z rąk Rosjan pobliskie miasteczko. To, co tam zastają wystawia na próbę ich odwagę, siłę ducha i poczytalność. Bo jak pogodzić się z czymś, czego w żaden sposób nie może przyjąć racjonalny rozum?

Niepozorna książeczka, znaleziona w zniszczonym kościele, daje nadzieję. Na przetrwanie, a może nawet na zwycięstwo. Jednak cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić będzie koszmarnie wysoka i wystawi na próbę człowieczeństwo każdego z partyzantów, łącznie z oddziałowym kapelanem. To on ostatecznie będzie musiał zdecydować, jak wielkie świętokradztwo jest skłonny popełnić w imię walki za Ojczyznę.

Ta historia chwyta za gardło na pierwszej stronie i nie odpuszcza do ostatniego zdania.

Przypuśćmy, że w ręce kapelana walczącego o przetrwanie oddziału “Wyklętych” przypadkiem wpada grimoire – księga zaklęć. Dodajmy – działająca. Dalej jest tylko lepiej.

Jarosław Grzędowicz

  • Autor: Krzysztof Haladyn
  • Tytuł: Ostatnie namaszczenie
  • ISBN: 978-83-7964-398-1
  • Format: 12,5 x 19,5 cm
  • Oprawa: broszurowa
  • Ilość stron: 370
  • Data wydania: 1 marca 2019

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze