Podoba się?

KAPITULARZ to odbywająca się w Łodzi coroczna weekendowa impreza konwentowa, zrzeszająca zarówno tłumy fanów fantastyki, jej współczesnych twórców, jak też osoby i rodziny chcące po prostu spędzić weekend w ciekawy sposób. Tegoroczna 8 edycja odbędzie się w dniach 6-8 września w Łodzi, w gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.

Gośćmi będą znani fanom pisarze, rysownicy, naukowcy, youtuberzy. W programie liczne atrakcje dla odwiedzających w różnych grupach wiekowych, a przekrój programowy tak szeroki, że zaspokoi wszelkie gusta. Będą pokazy gotowania w kuchni Wikingów, warsztaty kowalskie i rękodzieła (wyroby skórzane, make-up, szycie, projektowanie strojów, ozdoby artystyczne), rekonstrukcje historyczne a także komiksowe i filmowe, szermierka, mecz Quidditcha, turnieje gier karcianych, figurkowych i planszowych, konkursy (m.in. konkurs strojów cosplay), pokazy filmów o tematyce fantasy i horror oraz cała wielka strefa targowa z mnóstwem gadżetów, książek, kiermaszem planszówek. Ponad 30 atrakcji stałych i 400 różnych punktów programu!

Nie zabraknie też zwierząt… tym razem w postaci sów i różnych gatunków ptaków. Na Kapitularzu były już węże, jaszczurki i egzotyczne pająki, więc ptaki mogą nie budzić takich emocji, jednak zapewniamy, że są to niesamowicie przyjacielskie stworzenia, które warto poznać bliżej. Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2019 odbędzie się 6-8 września.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze