Zapowiedź: Kopuła – Pomarańczowa Czapka

Podoba się?

Data wydania: maj 2020

Wydawnictwo: AlterNatywne

Na dnie oceanu, pod olbrzymim kloszem, od stu pięćdziesięciu lat spoczywa ostatnie ludzkie miasto… Światem tym rządzą programy komputerowe, a roboty i specjalnie szkoleni agenci dbają tam o słabych, zagubionych ludzi. A jednak szykuje się bunt…
Kiedy agent Hetor AK-014 dostaje rozkaz, by udać się do Chininy, niebezpiecznej dzielnicy zamieszkiwanej przez mutanty, nie przewiduje, że niebawem całe jego życie stanie na głowie. Czy walczy w słusznej sprawie? Czy rzeczywiście pomaga ludziom, czy może ich wrogom?

ONA. Jest piękna. Świat pierwszy raz ma okazję oglądać takie cudo. „Obiekt” to wyjątkowo nietrafiona nazwa – Ją powinno się raczej tytułować zjawiskiem. Zarówno w swojej naturalnej, gwieździstej formie, jak i w ludzkiej postaci, potrafi zapierać dech w piersiach. Dlaczego przebywa w zamknięciu? To z winy ludzi. Zawsze baliśmy się wszystkiego, czego nie rozumieliśmy, i staraliśmy się to niszczyć – za wszelką cenę. Ona natomiast wiele rozumie, a Jej wiedza przekracza nasze wyobrażenia.
CHIMERY. Chinina jest wyjątkowym miejscem, choć z punktu widzenia człowieka, może się wydawać nieco mroczna. To dzielnica zamieszkiwana przez najdziwniejsze stworzenia, jakie można sobie wyobrazić – chimery. Wprawdzie każda chimera kiedyś była człowiekiem, lecz jej człowieczeństwo, wraz z kolejnymi dawkami serum, uległo zatraceniu. To, czy zapanuje nad oszałamiającym gniewem, zależy tylko od niej.
ISKRA. Drobna, zagubiona dziewczynka błąkająca się pośród szeregu danych. Rude włosy, niewinne spojrzenie i ten rodzaj przywiązania, który można znaleźć tylko u człowieka. Lecz ona jest jedynie sztucznym tworem, programem… Jeśli wymknie się spod kontroli, zostanie uznana za niebezpieczną i usunięta. Jak błędny zapis w informatycznym kodzie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze