Podoba się?

W dniach 21-26 września odbędzie się projekt Fantastyka2020, w ramach którego na uczestników czeka wiele wydarzeń – między innymi panel dyskusyjny o fantastyce, spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, a także gry i pokazy filmowe.

Dystopijne wizje przyszłości – maraton filmowy

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu finałowym projektu. W sobotę 26 września 2020 w godz. 10.00-18.00, za sprawą czterech niezapomnianych filmów George’a Millera, można przeniesieść się na postapokaliptyczne bezdroża Australii. Na ekranie: Mel Gibson, Tina Turner, Charlize Theron, Tom Hardy i Nicholas Hoult. Wydarzenie odbędzie w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Dawno, dawno temu, za oceanem i kilkoma strefami czasowymi, w roku 1979, powstała niezapomniana filmowa wizja dystopijnej przyszłości. Nakręcona w sześć tygodni opowieść o walce dobra ze złem, zemście i gangach brutalnych motocyklistów spotkała się z mieszanym przyjęciem krytyki. Fani mieli na jej temat inne zdanie i sprawili, że produkcja stała się kultowa. Film zarobił na świecie ponad 100 milionów dolarów, pobijając tym samym rekord Guinessa i stając się najbardziej dochodowym filmem tamtych czasów i realiów. Co jednak najważniejsze – sukces ten pozwolił na powstanie kolejnych filmów z serii.

W ten oto sposób, cztery dekady później, pokażemy Wam je wszystkie, pod rząd, w wygodnej Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, gdzie dobro zawsze wygrywa, a gangi znaleźć można tylko między okładkami powieści kryminalnych. I niech tak zostanie…

Program:
10:00 – 11:29 – Film 1 (1979 r., reż. George Miller)

11:29 – 11:50 – Przerwa

11:50 – 13:22 – Film 2 (1981 r., reż. George Miller)

13:22 – 13:50 – Przerwa

13:50 – 15:32 – Film 3 (1985 r., reż. George Miller i George Ogilvie)

15:32 – 16:00 – Przerwa

16:00 – 18:00 – Film 4 (2015 r., reż. George Miller)

Fantastyczne Filmy Fanowskie – jedyne w swym rodzaju projekcje filmowe

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym pokazie Fantastycznych Filmów Fanowskich. Będzie to doskonała okazja, by razem z innymi fanami fantastyki obejrzeć jedne z najciekawszych filmów krótkometrażowych ostatnich lat. Pokaz poprzedzi krótka prelekcja, z której dowiecie się kiedy filmy fanowskie zaczęły powstawać, co łączy Batmana z Draculą oraz dlaczego trójka nastolatków szukała zaginionej arki J Jedna prezentacja, cztery filmy, cztery krótkie przerwy, niecałe 150 minut i całe spektrum wrażeń. Nie może Was zabraknąć!

Czas i miejsce: środa 23 września 2020 od godz. 15.30 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

W programie prezentacja Karola Kućmierza i projekcje filmów:

  • Severus Snape and the Marauders | Harry Potter Prequel
  • Lord Inquisitor  – Prologue
  • Rebel Scum
  • Dumbledore and Grindelwald – The Greater Good – Crimes of Grindelwald Prequel
„Miecze i Lasery na Planszy” – przyjdź, zagraj, daj się wciągnąć!

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – serdecznie zaprasza do udziału w pięciogodzinnym spotkaniu przeznaczonym dla miłośników gier planszowych. Wydarzenie prowadzone przez Stowarzyszenie Trzy Plansze odbędzie się w sobotę 26 września 2020 w godz. 15.00-20.00 w Sali Edukacyjnej i pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. 

Bezpowrotnie minęły już czasy kiedy mówiąc publicznie o grach planszowych miało się na myśli chińczyka, warcaby czy monopol. Teraz na stołach królują zupełnie inne plansze i zupełnie inne gry. W czasie pięciu godzin trwania naszej imprezy, będziecie mogli zapoznać się z niektórymi z nich.

Tematycznie dopasowane do wydarzenia gry zachwycają różnorodnością stylistyki i zasad rozgrywki. Kontakt z tymi wyjątkowymi przykładami współczesnych planszówek może stanowić dla Was początek nowego, oryginalnego hobby lub okazję do spotkania z innymi pasjonatami gier. To co – będziecie?

„Lochy, mechy i smocze oddechy” – gry wyobraźni w Mediatece

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym spotkaniu przeznaczonym dla miłośników gier RPG. W programie pokazowa sesja w wykonaniu przedstawicieli Śląskiego Klubu Fantastyki i Legionu RPG. Czekamy na Was w środę 23 września 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Za królestwo?! Za sławę?! Dla chwały?! Dla pieniędzy?! Dlaczego kierowany przez Ciebie bohater rzuci się z mieczem na smoka, lekkim krążownikiem na dreadnoughta lub z pałką na niewinnego mnicha? To od Ciebie zależy, jakim Twój bohater będzie człowiekiem oraz jak nim pokierujesz. Natomiast, od Twojego mistrza gry zależy, czy Ci na to pozwoli i jakie spotkają Cię konsekwencje…

Jeżeli powyższe słowa nie są dla Ciebie oczywistością, a ich przeczytanie rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, to doskonale! Oznacza to, że spotkanie „Lochy, mechy i smocze oddechy”przeznaczone jest właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się, czym są gry RPG, jak zacząć grać, jak szukać innych graczy, ile czasu i środków (spoiler: zaskakująco niewiele!) to wymaga. Przyjdź i przekonaj się sam. To nic nie kosztuje. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nagłe i trudne do wyjaśnienia pragnienie zgłębienia architektury wielopoziomowych lochów, nauki elfickiego lub zapuszczenia brody do pasa…

Fantastyka2020 – termin, miejsce, wejściówki

Projekt Fantastyka2020 odbywa się w dniach 21-26 września w Sosnowcu. Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Wystawa „Inicjały i bordiury – tajemne słowa książkowe”

Nie było łatwo wybrać zwycięzców konkursu “Inicjały i bordiury – tajemne słowa książkowe”. Od poniedziałku 21 września 2020 każdy może przekonać się dlaczego. Pokonkursowa wystawa prac zadziwi Was różnorodnością pomysłów na realizację zadania, oczaruje jakością wykonania, olśni czystym talentem uczestników, zachwyci rozmachem lub zaszokuje oryginalnością! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Wystawę, będącą częścią projektu „Fantastyka2020”, można oglądać w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) w godzinach otwarcia placówki. Termin ekspozycji: 21 września – 23 października 2020.

Wstęp wolny.

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze oraz Śląski Klub Fantastyki.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVP3 Katowice, oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Fantasmarium.pl

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze