REBIS – plan wydawniczy na czerwiec

plany wydawnicze rebis zapowiedzi
Podoba się?

Poniżej przedstawiamy, jakich tytułów od Domu Wydawniczego Rebis można się spodziewać w czerwcu.

Philip K. Dick

Radio Wolne Albemuth

Przełożył Tomasz Bieroń

ISBN 978-83-8188-525-6

Seria Science fiction

Premiera 21.06.2022

Radio Wolne Albemuth to wizjonerska dystopijna alternatywna historia Stanów Zjednoczonych pełna teorii spiskowych i religijnych motywów, która stała się punktem wyjścia kultowej powieści i trylogii Valis.

Słowo wstępu autorstwa Wojciecha Manna!

Pod koniec lat 60. w Białym Domu zasiada paranoiczny, niekompetentny prezydent Ferris Fremont, który wciąga społeczeństwo w podstępną wojnę z wyimaginowanym wewnętrznym wrogiem – komunistyczną organizacją Aramchek. USA stają się państwem policyjnym, każdy jest podejrzany, agenci czyhają na wszelkie przejawy nieprawomyślności i nikt nie może być pewny jutra.

Pisarz powieści science fiction Philip K. Dick stara się być wierny sobie, a zarazem nie paść ofiarą prezydenckiej batalii. Tymczasem jego przyjaciel Nicholas Brady, pracownik firmy fonograficznej, odbiera tajemnicze transmisje od pozaziemskiego wyższego bytu, który może być nawet Bogiem. Ów byt przekazuje mu nietuzinkowe instrukcje, jak pokonać Ferrisa Fremonta, który wypycha USA poza obszar wolnego świata…

Pełna zaskakujących zwrotów akcji i napięcia oraz gorzkiego humoru powieść umacnia Dicka na pozycji największego dwudziestowiecznego kpiarskiego wizjonera – niesamowitą trafność i prawdziwość jego wizji możemy sami zweryfikować.

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku.

*

Robert J. Szmidt

Uderzenie wyprzedzające

Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski, tom 2

ISBN 978-83-8188-405-1

Seria Science fiction

Premiera 07.06.2022

Kontynuacja „Per aspera ad astra”!

Robert Bukowski, legendarny kosmiczny pionier, z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Odległa o prawie dwieście lat przyszłość jest bowiem równie mroczna, a może nawet mroczniejsza od czasów, z których wyruszył. Korporacje, potężniejsze niż kiedykolwiek, przygotowują się do zadania wolnej ludzkości ostatecznego ciosu. Ich orężem w tym starciu ma być najokrutniejsza z wynalezionych kiedykolwiek broni. Wystarczy kilka godzin, by każdy człowiek poddany jej działaniu stawał się ślepym wykonawcą rozkazów, który nie cofnie się przed największą niegodziwością.

Robert, wbrew swojej woli, zostaje brutalnie wrzucony w sam środek walki o przetrwanie cywilizacji. Kim jest tajemniczy Wergiliusz? Kim są ludzie, twierdzący, że mogą odwrócić bieg zdarzeń? Czy wspomnienia Bukowskiego są prawdziwe, czy pamięta tylko to, co zaimplementowano mu podczas eksperymentów w Instytucie? Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości?

Robert J.  Szmidt (ur. 1962). Twórca i redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction” (od 2005 roku „Science Fiction, Fantasy i Horror”), na którego łamach zadebiutowała zdecydowana większość znaczących pisarzy fantastycznych ostatniego pokolenia. Założyciel portalu www.fantastykapolska.pl jednej z największych legalnych bezpłatnych bibliotek internetowych na świecie. Wielokrotnie wyróżniany autor niemal trzydziestu opowiadań i dwudziestu jeden powieści przekładanych na język angielski, rosyjski, węgierski i koreański. Tłumacz niemal stu książek i jedenastu gier komputerowych.

Zdobywca tytułu Wrocławianin Roku, odznaczony srebrną i złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

*

Isaac Asimov

Prądy przestrzeni

Przełożył Zbigniew A. Królicki

ISBN 978-83-8188-524-9

Seria Science fiction

Premiera 21.06.2022

Drugi tom cyklu Imperium Galaktyczne

Nad planetą Florinia mieszkają w luksusowych warunkach Posiadacze z Sarku. Sami jednakże Florińczycy bytują na powierzchni ojczystej planety, gdzie nieustannie harują, wytwarzając cenny kyrt, który zapewnia bogactwo ich sarkańskim panom. Pracownicy nie myślą nawet o buncie czy rewolucji, bo już nie znają pojęcia wolności. W ich społeczności żyje także uważany za głupka Rik, który najwyraźniej z jakiegoś powodu stracił pamięć. Niespodziewanie zaczynają do niego wracać wspomnienia i informacje, które wcześniej ktoś zapewne celowo usunął z jego umysłu. Rik uświadamia sobie stopniowo, że Florinia skazana jest na zagładę, co z kolei może wywołać chaos w całej Galaktyce… 

Isaac Asimov to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych autorów science fiction wszech czasów, zaliczany wraz z Robertem A. Heinleinem i Arthurem C. Clarkiem do „Wielkiej Trójki” tego gatunku. Urodził się w 1920 roku  w Pietrowiczach w obwodzie smoleńskim w Rosji Radzieckiej, zmarł w 1992 roku w Nowym Jorku. Przez większość kariery akademickiej wykładał biochemię na Uniwersytecie Bostońskim. Był autorem i redaktorem ponad 500 książek, głównie SF i popularnonaukowych, ale także fantasy, kryminałów czy zbiorów dowcipów. Dom Wydawniczy REBIS wydał już dwa epokowe cykle Isaaca Asimova: „Fundację” (wraz z uzupełniającymi tomami autorstwa Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina) i „Roboty”.

*

Graham Masterton

Manitou

Przełożyła Wiesław Marcysiak

ISBN 978-83-8188-531-7

Seria Horror

Premiera 28.06.2022

Klasyka gatunku teraz w REBISIE!

Na karku Karen Tandy pojawia się nietypowy guz, który rośnie w zastraszającym tempie. Jedynym wyjściem wydaje się natychmiastowa operacja. Zabieg zapoczątkowuje jednak serię przerażających, kompletnie niezwiązanych z medycyną zdarzeń. Okazuje się bowiem, że w ciele dziewczyny odrodził się siedemnastowieczny indiański czarownik, który pała żądzą zemsty na białych ludziach za krzywdy wyrządzone rdzennym mieszkańcom Ameryki. Podczas gdy Misquamacus ściąga na pomoc inne demony, lekarze, jasnowidz Harry Erskine oraz współczesny szaman Śpiewająca Skała starają się dać mu odpór. W nowojorskim szpitalu rozpętuje się piekielna bitwa, która może pochłonąć całą ludzkość…

Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze