Nowość: Czarownica – Finbar Hawkins

Podoba się?

CzarownicaData premiery: 24. sierpnia 2022

Wydawnictwo: You&YA

Evey i jej młodszą siostrę Dill uratowała tylko mądrość ich matki. Ci sami ludzie, którym doradzała jak złagodzić ból zęba, wyleczyć kaszel i których dzieci odbierała podczas porodu, teraz nadchodzili, by je wszystkie zamordować.

Evey i Dill były naocznymi świadkiniami morderstwa matki. Przed Łowcami Czarownic uciekły w ostatniej chwili, ledwo ratując swoje życia. Zanim pożegnała je na zawsze, matka wymusiła na starszej Evey obietnicę, że zawsze będzie mieć pod opieką młodszą Dill.

Relacja sióstr od lat była trudna. Evey uważała, że matka faworyzowała Dill. To jej przekazywała swoją wiedzę, pokazywała jak przyrządzić lecznicze mikstury… Evey nie czuła w sobie żadnych magicznych mocy i z żalem patrzyła, jak mała Dill wychowywana jest na znachorkę, tak jak wcześniej ich matka, a przedtem ich babka.

Nastolatka jest dużo bardziej zainteresowana zemstą niż opieką nad swoją siostrą. Pomimo złożonej obietnicy, a także protestów Dill, postanawia zostawić ją pod opieką ciotki i innych czarownic, a sama odnaleźć morderców matki. Odchodząc, zabiera też siostrze kamień wróżebny. Uważa, że należał się on jej jako pierworodnej, a fakt, że dostała go młodsza córka, jest tylko kolejnym dowodem na niesprawiedliwe traktowanie przez matkę. Wolna od obowiązku zajmowania się siostrą Evey wyrusza na poszukiwanie morderców…

Przekład: Katarzyna Bieńkowska
Data premiery: 24.08.2022
Cena: 39,90 zł
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: You&YA

Zły Wilk

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze