Ekranizacja Robokalipsy

Podoba się?

  Coraz głośniej i coraz śmielej mówi się o nowej produkcji filmowej Stevena Spielberga. Chodzi oczywiście o Robokalipsę, ekranizację świetnej książki Daniela H. Wilsona. Powieść pod tym samym tytułem ukazała się na polskim rynku 19 września, nakładem wydawnictwa Znak. 20th Century Fox zostało współproducentem filmu. Już wcześniej realizację zadeklarowało należące do Spielberga DreamWorks. Scenariuszem z kolei zajął się Drew Goddard. Produkcja  trafi do polskich kin 5 lipca 2013 roku.

 

Spielberg kupił prawa do ekranizacji książki jeszcze w trakcie pisania jej przez Wilsona. Następnie zatrudnił Drew Goddarda (“Projekt: Monster”) do napisania scenariuszy i sam zaczął szykować storyboardy. Potem jednak zdecydował się wyreżyserować “War Horse”, ale z “Robopocalypse” wcale nie zrezygnował.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w styczniu 2012 roku. Obraz trafi do dystrybucji w 2013 roku. Jego rozpowszechnianiem zajmie się wytwórnia Walta Disneya.

“Robopocalypse” opowie o powstania robotów przeciwko ludziom. Garstka ocalałych przedstawicieli gatunku homo sapiens, spróbuje przetrwać koniec cywilizacji.

FilmWeb

Dla tych ciekawych samej książki

recenzja Robokalipsy na zachętę.

 

 

W sieci znana też jako Koralina Jones. Redaktor naczelna Gavran.pl, główny administrator Forum Gavran ( http://forum.fan-dom.pl ), administruje także Thornem - oficjalną stroną Anety Jadowskiej ( http://anetajadowska.fan-dom.pl ). Współzałożycielka Grupy Fan-dom.pl . W wolnych chwilach recenzentka i blogerka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze