Cmentarzysko zapomnianych książek w Warszawie!

Podoba się?

 Aż 100 tysięcy książek rocznie w Warszawie, trafia na makulaturę.

Mamy sposób, aby choć część z nich ocalić.

Tysiące książek do wzięcia: weź ile uniesiesz!

 

W Barcelonie z czasów dyktatury generała Franco (opisywanej przez Carlosa Ruiza Zafona w “Cieniu wiatru”) istniało Cmentarzysko Zapomnianych Książek – tajemnicze miejsce, wypełnione tysiącami woluminów. Trafiały tam książki, które nie mieściły się już na domowych półkach. Można tam było wybrać sobie książki i uratować je przed zniszczeniem.

W stolicy problem książek zapomnianych, z roku na rok przybiera na sile. Corocznie aż 100 tysięcy trafia na makulaturę. Warszawscy antykwariusze już po raz trzeci starają się choć na chwilę odwrócić ten trend i uratować jak najwięcej woluminów. Dlatego Cmentarzysko Zapomnianych Książek znów gości w Warszawie. Tym razem na Bemowie, w pawilonie przy ul. Szadkowskiego 2a.

Jak uratować niechciane książki? Zasady są proste. Kupujesz bilet, wraz z nim otrzymujesz ogromną torbę i zabierasz do domu tyle książek ile w niej wyniesiesz. Rekordzista wyniósł aż 160 woluminów. W tym roku na ocalenie czeka jak na razie 50 tysięcy książek.

Godziny otwarcia Cmentarzyska:

poniedziałek, środa, piątek: 12.30 – 19.00 wtorek, czwartek: 10.00 – 16.30 sobota: 10.00 – 13.00

Ceny biletów:
normalny: 30 zł, ulgowy: 25 zł (studencki, emerycki lub gdy przyniesiesz i zostawisz przynajmniej 10 książek), dla drugiej osoby: 5 zł (jeśli wybieracie książki do jednej torby)

Więcej informacji na: www.przeczytaneksiazki.pl

 

Źródło: cjg.gazeta.pl

W sieci znana też jako Koralina Jones. Redaktor naczelna Gavran.pl, główny administrator Forum Gavran ( http://forum.fan-dom.pl ), administruje także Thornem - oficjalną stroną Anety Jadowskiej ( http://anetajadowska.fan-dom.pl ). Współzałożycielka Grupy Fan-dom.pl . W wolnych chwilach recenzentka i blogerka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze