Zapowiedź: Larry Niven & Edward M. Lerner – Niszczyciel Światów

Podoba się?

Data wydania: 3 marca 2013

Wydawnictwo: Solaris

Trzeci tom prequelu do serii Świat Pierścienia Larry’ego Nivena. Najbardziej przerażające istoty w galaktyce kierują się tylko jedną zasadą: zdusić wszelki opór.

Błyskotliwi, ksenofobiczni Pakowie uciekają przed wybuchającymi w jądrze galaktyki supernowymi. Wszystkie cywilizacje, które mogłyby mieć na to wpływ są niszczone. A Flota Światów zajmuje się swoimi sprawami.

Bilion Lalkarzy, którzy zaludniają Flotę mogłoby się zmierzyć z zagrożeniem… ale Lalkarze nie mierzą się z nikim. Potrzebują sojuszników, żeby zbadać sytuację i dopiero wtedy podjąć działania.

Sigmund Ausfaller, dawny agent wywiadu Ziemi i paranoik stwierdza, że jakimś sposobem przewodzi wojnie z Pakami. Wraz z własnymi sojusznikami – tajemniczymi, żyjącymi w wodzie Gw’oth – Sigmund przygotowuje się do konfrontacji z wrogiem. Ale ani ludzie, ani Gw’oth nie mają najmniejszego zamiaru stać się mięsem armatnim Lalkarzy.

 „Dzięki Larry’emu Nivenowi umiejętność snucia wspaniałych opowieści jest w science-fiction wciąż żywa.”

Orson Scott Card

„Niezwykła świeżość i suspens… mnóstwo niesamowitych rewelacji odnośnie polityki ludzi i Lalkarzy.”

Booklist

 „Nowa książka o Poznanej Przestrzeni, dająca nowe informacje o Lalkarzach i ich poczynaniach za kulisami ludzkiej historii potrzebuje tyle samo rekomendacji, co nowa powieść o Harrym Potterze – czyli żadnych.

Locus

 „Sięgająca daleko w przyszłość SF powieść kryminalna/przygodowa osadzona na dwa stulecia przed tym, jak ludzie odkryli Świat Pierścienia… Intrygujące postacie ludzi i obcych oraz przejrzyste szczegóły naukowe.”

Library Journal

 „Bardzo wartościowy dodatek do trwającej historii przyszłości Poznanej Przestrzeni.”

Sci Fi Weekly

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze