Zapowiedź: David Weber – Fundamenty wiary

Podoba się?

Data wydania: 1 Października 2013

Wydawnictwo: Rebis

Ostateczne zwycięstwo i zachowanie niezależności zależeć będzie od tego czy Charis zdoła pokonać Kościół na jego terenie.

Najnowszy tom serii “Schronienie” niezrównanego Davida Webera.

Wyspiarskie Imperium Charisu toczy walkę o przetrwanie. Większość jego obywateli nie wie jednak, za co tak naprawdę oddaje życie.

Charis ma już na koncie serię oszałamiających zwycięstw na morzach i oceanach Schronienia, ale żeby wygrać wojnę i zachować niezależność, musi pokonać Kościół na jego własnym terenie. Jak jednak przenieść wojnę na kontynenty, które zamieszkuje piętnastokrotnie większa liczba ludności? Jak powstrzymać wroga od kontrataku?

Władcy Charisu wiedzą, że muszą znaleźć odpowiedzi na te pytania… i to szybko. Tortury w lochach Inkwizycji i egzekucje są coraz częstsze. Kler podburza obywateli do buntów, a religijni fanatycy sieją zniszczenie na ziemiach Charisu. Kolejni zabójcy nastają na życie cesarza Cayleba i jego małżonki. A Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar kobiety zmarłej przed tysiącem lat, odkrywa w końcu, co kryje się pod Świątynią w odległym Syjonie.

Mężczyźni i kobiety walczą o wolność i tolerancję dla wszystkich ludzi, budując w pocie i krwi fundamenty przyszłej cywilizacji. Czy okażą się one jednak wystarczająco mocne, by spełnić ich nadzieje?

David Weber, jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany jest przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (HONOR HARRINGTON, STARFIRE) i rewelacyjnej space opery SCHRONIENIE. Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy. Aż dwadzieścia dwa tytuły jego autorstwa trafiły na listę bestsellerów “New York Timesa”.

Wydawnictwo: Rebis
Tytuł oryginału: How Firm a Foundation
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Data wydania: 1 Październik 2013
ISBN: 978-83-7818-422-5
Oprawa: miękka
Format: 128 x 197 mm
Liczba stron: 816
Cena: 49,90 zł
Rok wydania oryginału: 2011
Tom cyklu: 5             
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze