KONKURS ŚWIĄTECZNY

Podoba się?

Witajcie, śmiałkowie!

Święta w pełni, prezenty już rozpakowane, tylko śniegu brak. My też mamy dla Was małe co nieco, tak więc pora odejść od stołu, rozruszać szare komórki i uzupełnić swoją biblioteczkę.

A jest o co walczyć, gdyż osoba, która zajmie pierwsze miejsce wzbogaci się o nowe wydanie cyklu Niecni Dżentelmeni autorstwa  Scotta Lyncha, tj. “Kłamstwa Locke’a Lamory”, “Na szkarłatnych morzach” i “Republika Złodziei” oraz “Antologię opowiadań o Opolu”, w której znaleźć można teksty między innymi Anety Jadowskiej czy Martyny Raduchowskiej. Laureat drugiego miejsca otrzyma oba tomy “Zbieracza burz” Mai Lidii Kossakowskiej, jak również “Antologię opowiadań o Opolu”. Do osoby, która znajdzie się na trzeciej pozycji trafi “Antologia opowiadań o Opolu”.
A teraz  pora, by zaprezentować Wam zadania, które musicie rozwiązać, aby mieć szansę na nagrody. Tym razem trochę nietypowo, gdyż wszystkie trzy etapy dostaniecie już dziś.

ZADANIE NR 1

Na poniższym obrazku widzicie 14 okładek książek wydanych nakładem wydawnictw fundujących nagrody w naszym konkursie. Niestety, w czasie wczytywania obrazków zakradł się błąd i jedynie ich fragmenty są dobrze widoczne. Waszym zadaniem jest rozpoznać tytuły tych powieści, a dodatkowo podać kto je napisał.

ZADANIE NR 2

Poniżej widzicie łącznie tytuły 18 książek wydanych prze Wydawnictwo Mag i Fabrykę Słów. Świąteczne chochliki postanowiły trochę namieszać i wszystkie wyrazy ustawiły w kolejności alfabetycznej. Waszym zadaniem jest poskładać tytuły na nowo w całość, a ich listę i autorów przesłać nam.

ZADANIE NR 3

Żeby nie było za łatwo oraz aby Was trochę rozruszać, w tym etapie będziecie musieli rozwiązać nietypowe, świąteczne sudoku. Jak widzicie nie ma w nim liczb, a kojarzące się z obecnym okresem obrazki, a miast 9 jest ich 15. Ale bez obaw, zasady rozwiązywania pozostają te same, co w tradycyjnym sudoku.

DO DZIEŁA!

Odpowiedzi  przesyłajcie na adres mailowy [email protected], w tytule wiadomości wpisując: . Zgłoszenia możecie nadsyłać od 25 grudnia 2013 do 2 stycznia 2014 roku do godziny 19:29:59. Za każdą dobrą odpowiedź z zadania 1 i 2 otrzymacie 1 punkt, zaś za poprawnie rozwiązane sudoku aż 15 punktów. Lecz pamiętajcie, że każda zła będzie powodować odjęcie 2 punktów z ogólnej ich puli (brak odpowiedzi to również zła odpowiedź). Wszelkie zgłoszenia nadesłane po upływie terminu nie będą punktowane. Nagrody trafią do trzech osób, które zdobędą najwięcej punktów, a ich zgłoszenia nadejdą jako ostatnie w wyznaczonym terminie. W przypadku remisu o nagrodach decyduje kolejność zgłoszeń – kto najbliżej końca ten lepszy.

Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.

Zły Wilk

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek

Nie wiem czy dobrze rozwiązuję zadanie 2, ale jeden z tytułów nie pasuje ani do Fabryki Słów ani MAGa…

 
Lara Notsil

Dokładnie tak!

 
Lara Notsil

Czyli mamy podać 18 tytułów w tym jeden z nich poza wydawnictwo mag i fabryka czy mamy podać 17 tytułów?

 
kr

Czy w rozwiązaniu sudoku mamy wysłać jpg z rozwiązaniem, czy napisać po kolei co jest?

 
Panthera

Sudoku jest zleee… i raczej trzeba odeslac obrazek :)

 
tombraiderka009

Mam pytanie w sprawie zadania drugiego, mianowicie takie, że jeden tytuł jest w dwóch wydawnictwach i nie wiem, do którego go przydzielić :)

 
Paweł

Ale to chyba nie znaczy, że muszę przypisać książki do wydawnictw? Wystarczy tytuł i autor?

 
Paweł

A ja mam pytanie jeszcze jedno.
Sudoku – musi być w załączniku, czy może być link do jakiegoś imageshacka?

 
misiek

W zadaniu pierwszym nie pasuje mi jedna okładka – ta z nr 10. Przejrzałem wszystkie książki wydawnictw MAG i FS i nie znalazłem podobnej okładki. Czy tu jest błąd, czy źle szukam? Może jakaś podpowiedź, na jakie wydawnictwo zwrócić uwagę :P?

 
misiek

Dobra, mam. Nie było pytania

 
Xiamara

No to czekamy na wyniki :) U mnie znów zegar w kulki poleciał, to tego poczta się zwiesiła i w sumie to nie mam pojęcia o której się wysłało, także tym razem pewnie też mogę pomarzyć tylko o ślicznych pachnących książeczkach… Podobało mi się sudoku – takiego 15×15 jeszcze nie rozwiązywałam :)

 
Rosesae

Zrobiłam straaaasznie głupi błąd, ale wysłałam e-mail bez swoich danych, po prostu zapomniałam o tym :( . W związku z tym mam pytanie: czy moje zgłoszenie przez tą beznadziejną pomyłkę zostanie zdyskwalifikowane? czy mogę nadesłać osobno albo coś?

 
Panthera

ja też fuc,,, foch!

 
Wuk

A kiedy będą wyniki? :)

 
Ania

Czyli najpóźniej 17 stycznia.