FOCON – Fantasy Online Convention

Podoba się?

FOCON, czyli Fantasy Online Convention, odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia bieżącego roku i będzie całkowicie internetowym wydarzeniem.

FOCON to event stworzony od podstaw z myślą o obecności w sieci. Choć inspirowany formułą tradycyjnych konwentów, to rozwiązania, których używają organizatorzy zostały stworzone specjalnie dla potrzeb online’u. Dzięki temu, że wydarzenie odbywa się w rzeczywistości wirtualnej, nie ma żadnych ograniczeń – ani w czasie, ani w przestrzeni. Każdy prelegent, czy wystawca może być z innego kontynentu – już dziś organizatorzy mogą pochwalić się gośćmi nie tylko z Polski, ale też ze Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek! Twórcy dokładają również starań, aby zapewnić gości ze wszystkich dziedzin nie-mainstreamowej, fantastycznej, rozrywki, począwszy od książek i gier planszowych, przez filmy i mangę aż do gier komputerowych.

Poza blokiem programowym planowane są także konkurs cosplay oraz wirtualn strefa wystawców. O ile tą pierwszą atrakcję dość prosto przenieść do sieci o tyle strefę wystawową przygotowano w całkowicie innowacyjnej formie. Na stronie konwentu będzie zaprezentowana mapa z umieszczonymi stoiskami wystawców. Wirtualne zwiedzanie będzie przejrzyste i wygodne dla użytkowników, dzięki czemu chętniej będziecie odkrywać nowych wystawców. Co najważniejsze: po kliknięciu na wybrane stoisko użytkownik jest przenoszony do pokoju konferencyjnego, gdzie spotyka się z wystawcą (oraz innymi jego gośćmi), więc kontakt odbywa się bez szumów otoczenia i rozpraszaczy w postaci innych stoisk, a co za tym idzie łatwiej jest rozpocząć rozmowę i dokonać sprzedaży.

Dla uczestników wydarzenie jest bezpłatne, co znacząco zmniejsza barierę wejścia dla oglądających. Jednakże organizatorzy chcą też dać możliwość “namacalnego” doświadczenia imprezy dlatego dla chętnych przygotowano specjalne pakiety z numerowanymi biletami, które będzie można zakupić przed wydarzeniem. Dostępne również będą kolekcjonerskie zestawy, w których poza biletem i informatorem znajdą się dodatkowe namacalne materiały do wybranych prelekcji. Pozwoli to zapewnić tym uczestnikom, którzy wybiorą taki zestaw, jeszcze silniejsze poczucie przywiązania do wydarzenia oraz na wzmocnienie pozytywnego odbioru danych atrakcji.

Przy projektowaniu wydarzenia wykorzystano dobrodziejstwa online’owych oraz mechanizmów grywalizacji. Pozwoliło to być przygotowanym na zapewnienie gościom wielu różnorodnych atrakcji, a także wydłużyć ich czas interakcji ze stroną. Dzięki temu użytkownicy będziecie mieli lepszą okazję na zapoznanie się ze wszystkimi atrakcjami.

Strona konwentu: klik.
Strona na Facebooku: klik.

Paszczak

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze