Podoba się?

Czym jest Akeya?
Akeya to świat, którego liczni bogowie okazali się nieudolnymi stwórcami. Mieszkańcy Akeyi robią wszystko, aby prowadzić godne życie pomimo przeciwności wynikających z błędów stworzycieli.

Akeya to także system RPG, który charakteryzuje się dobrymi proporcjami pomiędzy mechaniką a narracją. Nagradzając kreatywne myślenie i ciekawe rozwiązania fabularne oraz dając miejsce na zaawansowane mechaniczne strategie.
Więcej można zobaczyć tutaj: https://akeya.pl/

Projekt będzie realizowany na zasadzie crowdfundingu, czyli zbierania pieniędzy przez kolektyw zainteresowanych, aby finansować wykonanie go. Stworzono film animowany, który ma na celu promować zbiórkę na grę i książkę: https://youtu.be/Zolp3ZEV41o
Link do zbiórki: https://wspieram.to/akeya

Żeby każdemu przybliżyć jak gra się w Akeyę, stworzono starter, który jest demem gry. Zestaw startowy ‘Cavruny na Polach’ pozwala rozegrać jednostrzałową sesję o kilku możliwych zakończeniach, pokazującą podstawowe mechaniki Akeya RPG w samouczkowym stylu.
Scenariusz kładzie nacisk na jedno z zagrożeń tego świata – Cavruny i ich pokrytą nienaturalną mgłą Puszczę Cavruńską.
Link do Zestawu Startowego: https://akeya.pl/files/AkeyaRPG-ZestawStartowy.rar

Organizowane są też streamy, gdzie twórcy słuchają sugestii ludzi, serie animowane opowiadające o mitologii uniwersum oraz filmiki tłumaczące mechanikę, czy opowiadające o innych aspektach projektu.
Link do YT i FP: https://www.facebook.com/akeyarpg
https://www.youtube.com/c/AkeyaUniversum

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze