Podoba się?

Mamy dziś dla Was coś wyjątkowego! Lata temu, w roku 2013, urządzaliśmy inicjatywę “Rok z polskimi autorami fantastyki” – w ramach tego przedsięwzięcia każdego miesiąca przybliżaliśmy Wam sylwetki polskich pisarzy i pisarek. Znajdziecie tam między innymi liczne wywiady. Zachęcamy do sprawdzenia materiałów. ;) Jedną z autorek, z którą wtedy rozmawialiśmy, była Agnieszka Hałas, która postanowiła podzielić się z czytelnikami darmowym opowiadaniem. Tak, dokładnie, dobrze widzicie. Nosiło tytuł “Druga strona słońca“.

Czas płynie, pisarze się rozwijają i czasem decydują się napisać jakąś historię na nowo. I tak stało się też tutaj. Autorka postanowiła ponownie pochylić się nad tym tekstem. Miło nam ogłosić, że to opowiadanie również znajduje się na naszej stronie i, co więcej, jest zapowiedzią nadchodzącego zbioru opowiadań “Świerszcze w soli“.

Ale pozwólmy przemówić autorce:

W roku 2013 napisałam opowiadanie pt. „Druga strona słońca” i zostało ono zamieszczone online tu, na portalu Gavran. W 2021 r. podczas pracy nad zbiorem opowiadań pt. „Świerszcze w soli” postanowiłam wrócić do tego tekstu sprzed ośmiu lat i częściowo napisać go od nowa, zmieniając też tytuł. Obecnie możecie przeczytać poniżej nową wersję, powiązaną fabularnie z niektórymi innymi opowiadaniami ze zbioru, który najprawdopodobniej ukaże się drukiem w 2022 r. nakładem wydawnictwa SQN.

Opowiadanie zostało podmienione w oryginalnym wpisie “Roku z polskimi autorami fantastyki”, więc zapraszamy Was do zaklikania w poniższy link, by przejść do pełnego tekstu opowiadania “Po drugiej stronie gwiazd“. Miłej lektury!

Po drugiej stronie gwiazd – Agnieszka Hałas

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paskud

Myślę, że to błąd, podmieniać opowiadania. Wydaje mi się, że dużo więcej sensu miałoby opublikowanie obu wersji — żeby łatwiej zobaczyć postępy:)

 
Paskud

To zmienia postać rzeczy :)
W takim wypadku nie mam nic do zarzucenia podmiance ^.^