Wydarzenia: FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód – imprezy towarzyszące

Podoba się?
FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód
FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód

Pokazowa sesja RPG w Zagłębiowskiej Mediatece

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód” zaprasza w sobotę 4 czerwca 2022 o godzinie 11.30 do  Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na pokazową sesję RPG, przeznaczoną dla wszystkich zainteresowanych grami wyobraźni. Prowadzenie: Bartosz Płachta. Wstęp wolny.

Każdy niepozbawiony wyobraźni człowiek, może stać się potężnym magiem, srogim pilotem kosmicznego myśliwca, skradającym się w cieniach zabójcą lub aroganckim rockmanem. Sposób na taką przemianę jest bajecznie prosty – gry RPG – czyli takie, które polegają na odgrywaniu ról.

W czasie wydarzenia w Zagłębiowskiej Mediatece uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak to wszystko wygląda od strony technicznej. Dowiedzą się nie tylko jak wykreować własną postać, ale też gdzie znaleźć chętnych współgraczy. A żeby nieco zaostrzyć apetyt na rozgrywkę, pokazowa sesja przygotowana została w taki sposób, by publiczność miała niebagatelny wpływ na fabułę.

Będzie się działo!

 Przenieś się do fantastycznych wirtualnych krain!

Strefa VR w Mediatece

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód” zaprasza we wtorek 7 czerwca 2022 w godz. od  11.00 do 17.00 do Pasażu przed  Aulą Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, do Strefy VR, w której każdy będzie miał możliwość skorzystania z gogli VR. Prowadzenie: VR-One. Wstęp wolny.

Pragnienie odkrywania nowych miejsc towarzyszyło ludzkości od zawsze. Stanowiło siłę napędową żeglarzy odkrywających nowe lądy, a obecnie kieruje ludzkość ku eksploracji kosmosu i dna oceanów. Do wykreowanych światów fantasy, nie było jednak jak dotąd dostępu. Właśnie to zmieniają gogle VR i wirtualna rzeczywistość. Technologia ta sprawia, że wystarczy prosta czynność założenia gogli, aby w ciągu kilkunastu sekund przenieść się do fantastycznych krain, na stację kosmiczną, do kabiny ISS, albo na powierzchnię księżyca.

Wizyta w naszej Strefie VR to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak ciekawa i przyszłościowa jest to technologia.

Planszowisko w Zagłębiowskiej Mediatece

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza w sobotę 11 czerwca 2022 w godz. od 9.00 do 14.30 na jedyne w swoim rodzaju Planszowisko! Impreza odbędzie się w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Prowadzenie: Stowarzyszenie Trzy Plansze. Wstęp wolny.

Gry planszowe cieszą się nieustającą popularnością i stale zjednują sobie nowych fanów. Nic dziwnego – dawno minęły czasy, gdy grało się w zaledwie kilka dostępnych na rynku gier, z których większość prezentowała się nieatrakcyjnie i nudno. Aktualnie – gry planszowe przypominają małe dzieła sztuki, a ich zasady i cele są wyjątkowo różnorodne. Przy ich wyborze można kierować się formą rozgrywki, tematyką albo stopniem skomplikowania.

Planszowisko, które w Zagłębiowskiej Mediatece przeprowadzi Stowarzyszenie Trzy Plansze, jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich tych, którzy chcą się dobrze bawić, poznać nowe, ciekawe gry i nowych towarzyszy rozgrywek. Poziom trudności będzie różnorodny – coś dla siebie znajdą zarówno planszówkowi weterani, jak i zupełni nowicjusze. Zapraszamy!

Koncert zespołu Gaijin Blues w Sosnowcu!

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód” zaprasza w niedzielę 5 czerwca 2022 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na koncert zespołu Gaijin Blues – zacierającego granice między brzmieniami Wschodu i Zachodu. Wstęp wolny.

Gaijin Blues kochają japońską popkulturę, mangę i klasyczne gry RPG. Ale bez obaw – ich wyjątkowe brzmienie i żywiołowe występy na żywo zachwycą także tych, którzy nie spędzili całego dzieciństwa przed konsolą.

Zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy Pawła Klimczaka (aka Naphta) i Michała Szafrańca (aka Playstation Yoga Music), którzy wcześniej współpracowali ze sobą w jazzowej grupie Naphta & The Shamans. Jako Gaijin Blues wykorzystują zarówno instrumenty, jak i sampling, by zatrzeć granice między brzmieniami Wschodu i Zachodu i stworzyć ścieżkę dźwiękową do swoich autorskich historii. Wrocławski duet inspiracje przemyca w miksie nowoczesnej muzyki elektronicznej: od balearycznego house’u przez dubstep po footwork.

Gaijin Blues grają na żywo korzystając z MPC, automatów perkusyjnych, syntezatorów, looperów, fletów i perkusjonaliów. Występowali w Polsce i za granicą, przede wszystkim w Londynie, gdzie otwierali występy Romare, Amona Tobina i Actressa.

Paweł Klimczak jest dziennikarzem, radiowcem i DJ-em. W 2011 uczestniczył w projekcie Red Bull Music Academy.

Michał Szczepaniec znany jest również jako członek koncertowego składu EABS, z którym wykonywał muzykę Krzysztofa Komedy.

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy – literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze, Śląski Klub Fantastyki, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Telewizja TVS oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran www.fan-dom.pl, Hipogryf.pl, Katedra.pl, Paradoks.net.pl, 41-200.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zły Wilk

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze