Podoba się?

Sekret Wilczej Gromady przyciągnął mój wzrok piękną grafiką umieszczoną na pudełku. Dla osób zaznajomionych z animacjami porównanie do Secret of Kells może powiedzieć sporo o stylu, w jakim wykonana została ilustracja. Po aktywnym testowaniu z przyjemnością mogę dodać, iż gra nie tylko ładnie się prezentuje, lecz również jest dobrym tytułem dla fanów rozgrywek dwuosobowych w zaciszu domowym.

Karciankę umieszczono w sztywnym, niezbyt dużym pudełku sprawiającym wrażenie solidnego. Jego zawartość pozwala na rozegranie wersji podstawowej oraz rozszerzonej przygody. Otrzymujemy więc 55 dwustronnych kart z celami i opowieściami do wykonania, 6 kart pomocy z przydatnymi informacjami, 43 karty potrzebne do opcji zaawansowanej oraz 1 kartę z opisem, jak rywalizować, jeśli posiada się dwa egzemplarze Sekretu. Za ciekawostkę uznaję dołączone cztery całkowicie puste karty, na których można spisać własne zasady.

Celem gry jest stworzenie przez graczy pola o wielkości 5×5 i zrealizowania w nim jak najwięcej wybranych celów spośród tych umieszczonych na kartach. Ponieważ brzmi to dość niejasno – wyobraźcie sobie układanki posiadane w wieku dziecięcym, które składały się z klocków w różnych kształtach i do nich dołączone były karty z wzorami układów. Zasada w Sekrecie jest taka sama. Karta celu posiada z jednej strony narysowany wzór możliwy przez nas do odtworzenia, a z drugiej grafikę z animacji oraz zestaw symboli. To przy pomocy owych piktogramów układamy wybrane wzory. Kartę można wykorzystywać do kilku układów równocześnie, a jak możecie przypuszczać, za każdy dostaje się punkty. Osoba z najwyższym wynikiem wygrywa.

Zasady nie są skomplikowane, przez co szybko się je przyswaja. Instrukcja jest jasno skonstruowana i podzielona na odpowiednie etapy tak, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości bez problemu można do niej powrócić i od razu wyjaśnić niejasności. Po zaznajomieniu się z wersją podstawową warto również spróbować tej zaawansowanej, która wprowadza karty stałe oraz możliwości. Te nowe opcje dodają grze nutek nowości i świeżości, więc regrywalność tego tytułu także oceniam dość wysoko.

Sekret Wilczej Gromady to świetna zabawa dla dorosłych, jak i dla dzieci (7+). Z jednej stront publikacja zmusza do zaplanowania swoich działań, z drugiej posiada element losowości, więc niczego nie można być pewnym. Czasami jedna karta położona w złym miejscu może zaważyć na całym przebiegu rozgrywki. Ponieważ wszystko toczy się jawnie, przy odsłoniętych kartach, można także przeszkadzać naszemu przeciwnikowi w jego działaniach, jeśli uda nam się zaobserwować, iż jakaś karta przyda mu się bardziej niż inna. Oprócz niewielkiej niedogodności, czyli przymusu posiadania większej przestrzeni do rozłożenia nie tylko dwóch pól na zbierane 25 kart, lecz również pola z kartami do wyboru, nie widzę większych mankamentów tego tytułu.

Oczywiście do rywalizacji nie trzeba obejrzeć animacji, do której Sekret Wilczej Gromady się odwołuje, jednak zdecydowanie te piękne grafiki kuszą, by również z nią się zapoznać.

tytuł: Sekret wilczej gromady. Moja opowieść
wydawca: FoxGames/ Grupa wydawnicza Foxal
typ gry: karciana
wiek: 6+
premiera: 2022-05-18

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze