Bar Dla Potępionych w listopadzie

Podoba się?

  Już 3 listopada do sprzedaży trafi Bar dla Potępionych – pierwsza na polskim rynku powieść Kealana Patricka Burke’a. Ci, którzy nie kojarzą nazwiska, najwidoczniej nie czytają “Nowej Fantastyki”. Czytelnicy “NF” oraz “Fantastyki Wydania Specjalnego” znają Burke’a z publikowanych na łamach tych pism doskonałych, wyróżniających się świetnym warsztatem i namacalnym klimatem opowiadań, jak na przykład wyróżniony Nagrodą im. Brama Stokera “Chłopiec z żółwiami”.

 

Witajcie w barze “U Eddiego,  gdzie dzisiejszej nocy, po raz pierwszy od trzech lat nic nie pójdzie zgodnie z planem.

Dzisiejszej nocy możecie tu spotkać: Toma, nękanego przez demony przeszłości stróża prawa, za którym śmierć człapie krok w krok; barmankę Gracie, niedoszłą aktorkę, skazaną przez ojca na życie w czyśćcu zakazanej spelunki; Flo, miejscową uwodzicielkę, która podobno (choć kto wie na pewno?) zamordowała swojego męża; Cobba, nudystę od dawna oczekującego na przeprosiny kolonii, z której go wygnano; Wintry’ego, niemego olbrzyma, który opowiada o sobie jedynie za pomocą niezrozum     iałych wiadomości wypisywanych pod nagłówkami gazet; Kyle’a, dzieciaka ukrywającego pod stołem naładowany pistolet i Kadawra, który wygląda jak trup, lecz świetnie pachnie i spędza czas przeliczając drobne.

Jest też wielebny Hill, który pojawia się o jedenastej, z punktualnością automatu, by powiedzieć im kto ma dziś umrzeć i kto ma wsiąść do samochodu…

Kealan Patrick Burke

Amerykański pisarz (ur. 1976 r., w irlandzkim Dungarvan) specjalizujący się w literaturze grozy, a także redaktor internetowego Subterranean Magazine i kilku antologii. Polskim czytelnikom dał się poznać dzięki opowiadaniom publikowanym na łamach “Nowej Fantastyki” i “Fantastyki Wydania Specjalnego”, gdzie ukazał się między innymi uhonorowany Nagrodą im. Brama Stokera “Chłopiec z żółwiami”. W dorobku ma kilkadziesiąt opowiadań i trzy powieści.

Jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych autorów grozy.

Booklist

W sieci znana też jako Koralina Jones. Redaktor naczelna Gavran.pl, główny administrator Forum Gavran ( http://forum.fan-dom.pl ), administruje także Thornem - oficjalną stroną Anety Jadowskiej ( http://anetajadowska.fan-dom.pl ). Współzałożycielka Grupy Fan-dom.pl . W wolnych chwilach recenzentka i blogerka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze