KONKURS: OPERACJA NEXUS

Podoba się?
Witajcie, Konkursowicze!

W trakcie oczekiwania na 30 września, kiedy to zakończy się Konkursowa Nawałnica (tak, tak, tym razem ostatni będą pierwszymi, dlatego nie zapędzajcie się z wysyłaniem odpowiedzi ;-)), mamy dla Was szybkie i przyjemne konkursiwo, w którym do wygrania jest powieść Rameza Naam, “Nexus”. Co trzeba zrobić, aby dostać ją w swoje bibliofilskie łapki?

Otóż Waszym zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na 5 poniżej podanych pytań:

1. Jak nazywa się test, w którym za pomocą sędziego następuje określenie zdolności maszyny do symulowania umiejętności myślenia jak człowiek?

2. Podaj imię i nazwisko filozofa, który w swoim eksperymencie myślowym po raz pierwszy zastosował argument chińskiego pokoju?

3. Który ze światopoglądów zakłada, że ewolucja ludzkości wykroczy poza człowieczeństwo, zmierzając ku stanu postludzkiego?

4. W którym roku, według naukowca Raya Kurzweila, będzie już możliwe przeniesienie umysłu do komputera?

5. Jaką nagrodę otrzymał Ramez Naam za Zasługi dla Transhumanizmu?

Proste, prawda? ;-)

Listę odpowiedzi przesyłajcie na adres [email protected], w tytule wpisując NEXUS. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymacie po 1 punkcie, ale uwaga, za każdą błędną zostaną Wam odjęte 2 punkty.
Nagroda trafi do Konkursowicza, który uzbiera największą ilość punktów, a w razie większej ilości takich osób dodatkowo decydować będzie czas na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”. Ale pamiętajcie! Zgłoszenia możecie nadsyłać dopiero od 29 września 2013 od godziny 20:00. Konkurs zakończy się 1 października 2013 r. o godzinie 20:00.

Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze