Podoba się?

To już trzeci tom przygód Młodych Tytanów w interpretacji Kami Garcia oraz Gabriela Picolo. Przedstawieni we wcześniejszych tomach półdemonica Rachel Roth oraz posiadający zdolność przemiany w dowolne zwierzę Garfield Logan podróżują, by spotkać się z tajemniczym Slade’m Wilsonem. Mężczyzna zdaje się posiadać wiedzę oraz kontakty, które są wstanie pomóc obojgu nastolatków. Niespodziewanie drogi dziewczyny i chłopaka krzyżują się w Nashville. Raven i Beast Boy mimo początkowej niezręczności w wyniku splotu różnych wydarzeń spędzają w efekcie ze sobą trochę czasu. Bohaterowie czują tworzącą się między nimi więź, jednak posiadane przez nich tajemnice rzucają na nią cień.

Wydawana pod szyldem DC powieść graficzna 13+ seria o Raven i Beast Boyu to zdecydowanie jeden z moich aktualnie ulubionych tytułów na naszym rynku. Mimo iż nie jestem już nastolatką, to sposób przedstawienia codziennych problemów zmieszanych z nietypowymi mocami bardzo do mnie przemawia. Kami Garcia opowiada historie Rachel i Garfielda w interesujący i głęboki sposób. Zobrazowane są zarówno pozytywne, jak i trudne emocje, problemy z brakiem zaufania, odkrywaniem siebie oraz nawiązywaniem relacji. Obserwowanie rodzącej się między Raven i Beast Boyem relacji nie jest po prostu emocjonujące, my się w nią w pełni angażujemy, gdyż zachowania owych postaci są naturalne, bardzo ludzkie i rzeczywiste. Czytając, można sobie wręcz przypomnieć, jak przeszło się czasy nastoletnie. Nie rażą nas w tej historii również żadne dziury fabularne ani naiwne reakcje, gdyż Kami Garcia naprawdę sensownie wszystko przemyślała.

Mimo iż komiks opowiada przede wszystkim o Raven i Beast Boyu, pojawiają się w nim również znane nam z wcześniejszych komiksów postacie Slade’a oraz nekromantki Max. Z czasem do akcji dołącza także Damian Wayne (Robin). Wiele ekscytacji wywołuje podczas lektury krótkie wspomnienie o kolejnej członkini powstającego zespołu superbohaterów, która, jak podejrzewam, pojawi się w następnym albumie.

Młodzi tytani. Beast Boy kocha Raven konsekwentnie kontynuują skupienie się na emocjach i relacjach, do których tłem jest powolne budowanie się grupy z jednej strony superbohaterów, z drugiej przyjaciół współdzielących podobne problemy. Styl, którym posługuje się Gabriel Picolo idealnie oddaje charakter tej serii. Twarze postaci mają doskonale dopasowaną do sytuacji oraz wypowiedzi mimikę, a sylwetki dostosowują się do ruchu oraz przemian związanych z posiadanymi mocami czy też umiejętnościami. Tła i miejsca akcji są przyjemnie oszczędne, a kolory (za które odpowiada David Calderon) głównie krążą wokół zgaszonych odcieni zieleni i fioletu kojarzonych z głównymi postaciami.

Po raz kolejny polecam zapoznanie się z komiksem od tego niezwykle dobrze dopasowanego duetu twórców. Historia ta nadaje się z jednej strony dla odbiorców nastoletnich, którzy mogą utożsamiać się z przedstawianymi postaciami, z drugiej dla fanów DC w dowolnym wieku otwartych na poznanie nowej wersji Młodych Tytanów. Z ogromną przyjemnością sięgnę po jej kontynuację.

Wcześniejsze tomiki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Scenariusz: Kami Garcia
Ilustracje: Gabriel Picolo
Seria: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Wydawnictwo: Egmont Polska
Wydanie: I
EAN: 9788328154179
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
Data wydania: 09.03.2022

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze